eReport.sk
Monika Jankovská, foto: tasr

Monika Jankovská ide na slobodu! Ešte pred tým poslala na účet štátu tisícky eur

A je to oficiálne. Monika Jankovská spolu s bývalým predsedom Krajského súdu v Bratislave Richardom Molnárom mieria na slobodu. Dnes o tom rozhodol senát Najvyššieho súdu.

Podľa informácií, ktoré priniesol portál Topky.sk Monika Jankovská mala ešte v piatok poslať na účet štátu peňažnú záruku v hodnote 100 000 eur. Ešte v ten istý deň tak urobil aj Molnár. Práve tieto prevody boli signálom a predpovedali dnešné skutočnosti.

Pôvodne mala byť Jankovská stíhaná väzobne do 11. marca. O tom, že bude stíhaná na slobode rozhodol ešte v polovici februára sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Peter Pulman. Rozhodnutiam však predchádzali tragické udalosti. Uplynulý mesiac strávila bývalá štátna tajomníčka v nemocnici v Trenčíne. Previezli ju tam po tom, čo sa predávkovala liekmi, čím sa pokúsila o samovraždu. Ešte pred tým, držala protestnú hladovku.

Aj keď svoju vinu dlho popierala, nakoniec sa rozhodla s políciou spolupracovať. Jej výpovede zasahovali do viacerých prípadov a k svojej trestnej činnosti sa priznala. Obvinenie z prijímania úplatkov však odmieta.

Monika Jankovská a Richard Molnár boli zadržaní v akcii Búrka. Išla o najväčšiu korupčnú kauzu na Slovensku, v rámci ktorej NAKA zadržala 13 sudcov. Bývalá štátna tajomníčka je obvinená z prijímania úplatku a z podplácania. Exsudca Molnár je obvinený z prijímania úplatkov a zasahovania do nezávislosti súdu.

Brand logo
Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy