eReport.sk
Koaličný trpaslík Za ľudí reaguje
Miriam Šuteková, ministerka a predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová (Za ľudí), poslanci NRSR Jana Žitňanská, Juraj Šeliga (obaja nezaradení) a Ján Mičovský, foto:tasr

Šeliga s Klusom chcú posun hlasovania o dôvere vlády: Bude to priestor na kupovanie poslancov?


: Bude to priestor na kupovanie poslancov? Demokratická platforma OĽANO a ďalší nezaradení poslanci, ako Martin Klus, Juraj Šeliga, Jana Žitňanská a Ján Mičovský, vyzvali, aby sa hlasovanie o vyslovení nedôvery vláde preložilo na januárovú schôdzu Národnej rady (NR) SR. Argumentujú vytvorením priestoru na rokovanie o tom, ako si opozičná SaS predstavuje rozumnú a riadnu rekonštrukciu vlády Eduarda Hegera (OĽANO), o ktorej v pléne hovoril šéf liberálov Richard Sulík. Platforma s nezaradenými poslancami deklarovala podporu vláde. Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) potvrdil, že jeho platforma teraz z klubu OĽANO neodchádza.

Bude to priestor na kupovanie poslancov?

Klus, ktorý nedávno odišiel z SaS, pripomenul, že aj v diskusii v pléne zazneli podnety a je o čom rokovať v súvislosti s rekonštrukciou vlády. „Sme presvedčení, že na takéto niečo treba viac času a nedá sa to za dva rokovacie dni,“ povedal. Preto vidí zmysel v preložení hlasovania. „Stojíme tu ako ľudia, ktorí odmietajú predčasné voľby, návrat Hlasu-SD a Smeru-SD, dokonca s ústavnou väčšinou,“ podotkol.

Demokratická platforma OĽANO a nezaradení 

„Stojíme tu poslanci z rôznych politických strán, sme schopní dať bokom stranícke príslušnosti, pretože si uvedomujeme, že stojíme na križovatke, Slovensko dnes stojí na križovatke,“ uviedol podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga. Ak existuje šanca na dohodu a vyhnutie sa pádu vlády, deklaroval pripravenosť poslancov byť mediátorom a pomôcť rokovaniam. „Chceme aby sa vláda udržala a podávame pomocnú ruku. Teraz je to na SaS,“ dodal. Neverí, že liberáli sú všetci presvedčení o potrebe pádu Hegerovej vlády. Šeliga dodal, že ako spravodajca navrhne v pléne iný termín hlasovania. Jana Žitňanská (nezaradená) zároveň vyzvala politických lídrov, aby boli v rokovaniach aktívnejší.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Čaká nás výmena Hegera za Hegera?
  2. Sulík sa ide porovnávať s Ficom
  3. Hamran je Matovičov blázon

Anna Mierna (OĽANO) poznamenala, že SaS a Hlas-SD chcú uvrhnúť Slovensko do chaosu počas vianočných sviatkov a ich argumenty na pád vlády sú podľa nej postavené na vode. Róbert Halák za demokratickú platformu OĽANO vyjadril podporu Hegerovej vláde, deklaroval takýto postoj aj pri hlasovaní o vyslovení nedôvery. Hovorí o priorite pre všetkých demokratov, pretože o budúcnosti vlády môže rozhodnúť každý jeden hlas. Deklaroval i záujem platformy zjednotiť demokratov v parlamente, kotí zvažujú, ako sa pri hlasovaní zachovajú.

Priestor na kupovanie poslancov?

Bývalý minister školstva a súčasný poslanec Národnej rady SR Branislav Gröhling reagoval na pokus o odklad hlasovania o vyslovení nedôvery vládnemu kabinetu Eduarda Hegera kriticky. Podľa neho je to len spôsob, či priestor na kupovanie jednotlivých poslancov, ktorí zahlasujú v prospech vlády.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šeliga s Klusom chcú posun hlasovania o dôvere vlády: Bude to priestor na kupovanie poslancov?

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: