eReport.sk
Eduard Heger (OĽANO)
Eduard Heger (OĽANO). Foto: fb/premier.sr

VIDEO Dúfa, že Kollár žartoval? Heger: Verím, že žiadny koaličný partner nebude brániť očiste!

Po piatkovom stanovisku šéfa Sme rodina Borisa Kollára o tom, že nepodporí koaličnú pracovnú skupinu, ktorá sa má v reakcii na zatýkanie a uväznenie elitných vyšetrovateľov NAKA aj šéfa policajnej inšpekcie, pripraviť revíziu Trestného poriadku, prehovoril k národu premiér.

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) verí, že žiadny koaličný partner “nebude nevyhnutnej očiste polície, prokuratúry a súdnictva akokoľvek brániť”. Vyhlásil to prostredníctvom krátkej videonahrávky.

Pripomenul, že súčasná koalícia sľúbila Slovensko bez korupcie a rovnosť pred zákonom.

Zdroj: fb/premier.sr

Líder Sme rodina Boris Kollár na piatkovej tlačovej konferencii oznámil, že hnutie sa nebude zúčastňovať na pracovnej skupine, ktorá má riešiť obnovu dôvery v právny štát. Podľa svojich slov nebude podporovať vytvorenie tzv. druhej mafie, upozornil pritom na nové vážne obvinenia v kauzách, týkajúcich sa práce polície.

Vznik pracovnej skupiny oznámila koalícia vo štvrtok (16. 9.) po zasadnutí bezpečnostnej rady štátu. Zvolal ju premiér po tom, ako tento týždeň Úrad inšpekčnej služby zadržal štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry, ale aj dočasného riaditeľa inšpekcie.

Iné vonku a iné vo vnútri?

Heger vo štvrtok zdôraznil, že na vzniku skupiny je v koalícii zhoda, na tlačovej konferencii pri ňom stáli viacerí koaliční partneri vrátane podpredsedu Sme rodina a ministra práce Milana Krajniaka. Ten v piatok novinárom povedal, že “to, čo odznelo na štvrtkovej tlačovej konferencii, bolo iné, než som mal pocit, že sa dialo vnútri”.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boris Kollár (Sme rodina)
  2. Mária Kolíková
  3. Vladimír Mečiar.
  4. Podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).
  5. Roman Mikulec (OĽANO)
  6. Peter Pellegrini a členovia strany Hlas-SD.
  7. Roman Mikulec

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport