eReport.sk
Peter Pellegrini a členovia strany Hlas-SD.
Peter Pellegrini a členovia strany Hlas-SD. fb/hlassocialnademokracia

VIDEO Pellegriniho ľudia upozorňujú: Podvodníci a bábkoherečka chcú vrátiť dôveru v právny štát!

Odborná pracovná skupina, ktorá sa má zaoberať situáciou v bezpečnostných zložkách, je výsmechom právneho štátu. Na závery prvého zasadnutia skupiny tak reagoval mimoparlamentný Hlas-SD. Podľa strany rokovania skupiny nepovedú k obnove dôvery v právny štát, ale extrémne rýchlymi zmenami zákonov spôsobia viac škody ako osohu.

“Podvodníci a neschopní amatéri nám chcú narozprávať, že im ide o navrátenie dôvery v právny štát. Účasť bábkoherečky je dôkazom, toho že celá komisia je len obyčajné divadlo – Je najvyšší čas, aby sme ich zastavili,” reagoval poslanec Matúš Šutaj Eštok z Hlasu vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti v pondelok večer.

Zdroj: fb/hlassocialnademokracia

“Nie je potrebné pri každom jednom probléme meniť zákony. Oveľa dôležitejšie je, aby boli kľúčové inštitúcie právneho štátu obsadené poctivými ľuďmi, ktorí budú namiesto politiky presadzovať zákonnosť. Takýmito ľuďmi určite nie sú napríklad Roman Mikulec či Daniel Lipšic,” namieta líder Hlasu-SD a nezradený poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini.

“Žiaden človek na Slovensku si nebude môcť byť istý”

Znepokojuje ho najmä možné posilnenie právomocí špeciálnej prokuratúry. Hovorí o koncentrácii moci. Myslí si, že Lipšic bude vždy viac politikom ako prokurátorom. “Ak dostane ešte väčšie právomoci a stratí sa akákoľvek kontrola nad jeho krokmi, žiaden človek na Slovensku si nebude môcť byť istý svojimi právami a slobodami,” dodal Pellegrini.

Pellegrini: Tento postup nemá oporu medzi odborníkmi

Zároveň poznamenal, že diskusia o zmene právomocí jednotlivých mocenských inštitúcií by sa mala viesť podstatne dlhšie a za účasti právnych špičiek, akademikov či odborníkov na ústavné právo. Neúčasť zástupcov Najvyššieho súdu (NS) SR a ďalších organizácií na pondelkovom zasadnutí považuje za symbol toho, že tento postup nemá oporu medzi odborníkmi.

Kmec hovorí o mocenskom krivení pravidiel

“Zriadenie špeciálnej komisie, ktorá má ´upraviť´ právny štát podľa politického zadania úzkeho vedenia štátu je v rozpore so všetkými demokratickými pravidlami. Dnes sa predseda vlády Heger odvolával na správu predsedníčky EK Leyenovej, ktorá vyzdvihovala boj proti korupcii. Chcem upozorniť, že spravodlivosť sa nedá napraviť nezákonným konaním a mocenským krivením demokratických pravidiel štátu. A je len otázkou času, kedy si to všimnú aj európske inštitúcie, ktoré doteraz strčili hlavu pred touto neprávosťou do piesku,” komentoval na sociálnej sieti situáciu aj ďalší Pellegriniho poslanec, Peter Kmec.

Zdroj: fb/hlassocialnademokracia

Zriadenie odbornej pracovnej skupiny schválila minulý týždeň bezpečnostná rada štátu v súvislosti so situáciou v bezpečnostných zložkách. Premiér Eduard Heger (OĽANO) očakáva prvé konkrétne návrhy skupiny pre obnovu dôvery v právny štát už tento týždeň. Skupina má problémy identifikovať, analyzovať a navrhnúť riešenia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger (OĽANO)
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO)

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport