eReport.sk
polícia, policajti
Ilustračná snímka. Foto: fb/polícia

VIDEO Jeden z piešťanských “antirúškarov” putuje do väzby: Hrozí mu až niekoľkoročné väzenie!

V súvislosti so štvrtkovým (4. 11.) incidentom v supermarkete v Piešťanoch vzal sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Piešťany v nedeľu (7. 11.) vo večerných hodinách jedného z trojice obvinených do väzby. U ďalšieho obvineného dôvody väzby nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka. Informovala o tom hovorkyňa Krajského súdu v Trnave a okresných súdov v jeho obvode Jana Kondákorová.

Jedného z nich poslal sudca OS do väzby

Druhému obvinenému uložil sudca zákaz vycestovať a povinnosť hlásiť sa u probačného a mediačného úradníka dvakrát mesačne. Uznesenie súdu nie je právoplatné, sťažnosť proti nemu podala prokuratúra aj obhajca.  Tretieho z obvinených polícia stíha na slobode. Polícia obvinila troch mužov z Nitrianskeho kraja vo veku od 32 do 40 rokov z prečinov útoku na verejného činiteľa a výtržníctva.

Incident v piešťanskom supermarkete

Zdroj: fb/otpiešťany

Adekvátny zásah zo strany polície?

Patrili k skupine osôb, ktoré si odmietali v  priestoroch supermarketu nasadiť respirátory, nechceli opustiť priestor a blokovali ostatným nakupujúcim prístup k pokladnici. Na mieste zasahovala polícia. Privolali ju zamestnanci a súkromná bezpečnostná služba, ktorí nedokázali situáciu s nimi vyriešiť. Pri zásahu musela polícia použiť aj donucovacie prostriedky. Zásah však vyvolal rozruch vo verejnosti. Časť sa pripojila na stranu polície a za jej zásah ďakovali, druhá časť však incident odsúdila a zákrok polície považuje za neadekvátny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
  2. Zdravotník v ochrannom oblečení na infekčnej klinike, v ktorej je hospitalizovaný pacient s novým koronavírusom, 25. februára 2020 v Zehrabe.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Jeden z piešťanských “antirúškarov” putuje do väzby: Hrozí mu až niekoľkoročné väzenie!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti