eReport.sk
Andrej Danko, foto: tasr

VIDEO Danko: Milí Slováci. Sulík, Matovič, Kollár už dodrbali na Slovensku takmer všetko!

Poriadne sa rozohnil! Bývalý predseda parlamentu a dnes šéf mimoparlamentnej SNS Andrej Danko adresoval vláde Eduarda Hegera (OĽANO) poriadne drsné odkazy. Menoval takmer všetkých predsedov koaličných strán: Igora Matoviča, Borisa Kollára aj Richarda Sulíka. Vo svojom zozname lídrov vynechal menovite iba šéfku Za ľudí Veroniku Remišovú. Ktovie, možno ju za líderku nepovažuje. Ostrú kritiku však Danko špeciálne nasmeroval napríklad aj na hlavu slovenskej diplomacie Ivana Korčoka. “Najnovšie idú rozbiť vzťahy s Maďarmi. To, čo robí Korčok je len rozbíjanie V4,” upozornil šéf národniarov vo videu, ktoré dnes zverejnil na sociálnej sieti. SNS zároveň informovala, že podporí protivládny protest, ktorý organizuje strana Smer-SD v Rimavskej Sobote.

Áno, aj Dankovi zrejme leží na srdci, že vláda Maďarska skupuje nehnuteľnosti, vrátane pozemkov na území našej krajiny. V tejto súvislosti Danko spomenul aj premiéra Viktora Orbána. Maďarského premiéra však rovnako, ako ani šéf Smeru-SD Robert Fico, nekritizoval.

Heger by si mal sadnúť s Orbánom, odkázal Danko

“Milí Slováci. Sulík, Matovič, Kollár už dodrbali na Slovensku takmer všetko! Sme zadlžení, rozvadení. Ľudia sa tu kategorizujú, nič nefunguje. Najnovšie idú rozbiť vzťahy s Maďarmi,” spustil nahnevane. “Miesto toho, aby sadol Heger za rokovací stôl s Orbánom, tu ide Korčok vyťahovať témy, ktoré sú riešiteľné. Na ochranu pôdy sme menili Ústavu SR v roku 2017. Všetko sa dá riešiť,” pripomenul šéf SNS.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sprava Ivan Korčok a Péter Szijjártó.
  2. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok si odkladá ochranné rúško počas príchodu na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli 10. mája 2021.
  3. Ivan Korčok (nom. SaS).
  4. Ivan Korčok (nom. SaS).
  5. Robert Fico pozýva na "čapicový" protest.
  6. Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru.
  7. Richard Sulík (SaS)

Hegera považuje za slabého predsedu vlády a Korčoka za rozbíjača V4. “A samozrejme, silný premiér by povedal Orbánovi svoje výhrady. To, čo robí Korčok je len rozbíjanie V4. Na Západe sa vždy báli, keď tam prišiel predseda vlády Česka, Slovenska, Poľska a Maďarska. Boli skoordinovaní. V tom bola sila nášho regiónu. Myslím si, že konanie Korčoka je neúprimné. A prosím vás, nenaleťte týmto podvodníkom a neverte im, že majú záujem o to, aby Slovensko prosperovalo. Už ste sa mohli poučiť,” odkázal Danko občanom.

“Nevracajme sa k historickým traumám”

“Urobme všetko preto, aby sa zmenili zákony, ak sú vadné. Ale prosím, nevracajme sa k historickým traumám. Heger je absolútne slabý premiér a Viktor Orbán si dovoľuje len toľko, koľko mu slabý premiér Slovenska dovolí,” dodal šéf národniarov, ktorý svojho času voličov aj médiá poriadne prekvapil aj tým, že vstúpil do koalície so stranou, ktorú vtedy viedol maďarský politik Béla Bugár.

VIDEO Heger je absolútne slabý premiér, vyhlásil Danko

Zdroj: fb/stranasns

Národniari vo štvrtok informovali aj o tom podporia protivládny protest, ktorý organizuje Smer-SD v Rimavskej Sobote.

Bývalému koaličnému partnerovi ponúkli podporu aj technické zabezpečenie. TASR o tom informovala Zuzana Škopcová, riaditeľka kancelárie predsedu SNS Andreja Danka.

SNS verí, že k výzve Smeru sa pridajú aj ďalší politici

SNS iniciatívu strany víta, protesty považuje za jedinú možnosťou tlaku na súčasnú vládu a legitímny nástroj práce opozície. Národniari veria, že sa k výzve strany Smer-SD pridajú aj ostatné opozičné strany.

Opozičný Smer-SD organizuje 17. októbra v Rimavskej Sobote protivládny protest. Zároveň chce strana opäť iniciovať referendum, ktoré by viedlo k predčasným parlamentným voľbám. Predseda strany Robert Fico avizoval, že na protest pozve ako hostí všetky politické strany, ktoré majú iný názor na vládnutie na Slovensku a na smerovanie SR.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Danko: Milí Slováci. Sulík, Matovič, Kollár už dodrbali na Slovensku takmer všetko!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport