eReport.sk
Jana Cigániková, foto: tasr

VIDEO Cigániková natočila svojho syna: Pre toto som ho dala zaočkovať!

Jedna z hlavných propagátoriek očkovania poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková vytiahla silné karty! Na sociálnej sieti zverejnila video so svojim starším synom Nikolasom, v ktorom divákom vysvetľuje, prečo sa ho rozhodla dať zaočkovať. Političkin synátor sám vo videu porozprával, aké mal vedľajšie účinky a čo si o vakcinácii myslí.

„Tak ako všetky ostatné maminy aj ja milujem svoje deti najviac na svete. Práve preto som syna, ktorý už teda vekovo spĺňa podmienky, dala zaočkovať vakcínou Pfizer,” začína liberálna zákonodarkyňa video, ktoré zavesila na sociálne siete. Zdôverila sa, že využila prvú možnosť, ktorá sa jej naskytla, aby prihlásila Nikolasa do čakárne.

Išli do Levíc lebo videla štúdie

Termín dostali minulú nedeľu v Leviciach. „Urobila som to preto, lebo úprimne verím, že vakcína ho ochráni. Štúdie, ktoré som videla hovoria o tom, že pri vzorke 22-tisíc a viac detí sa ukázalo, že vakcína je rovnako účinná ako pri dospelých,” začala približovať svoje myšlienkové pochody kontroverzná saskárka.

Pri vzorke 12 až 15 rokov bolo 2300 detí, ktorým približne polovici vakcínu dali, polovici dali placebo. A z tých, ktorí dostali vakcínu covid nakoniec dostalo 0 detí, zatiaľ čo tí čo dostali len placebo 28-mi boli covidom infikovaní,” argumentuje Cigániková vo videu.

Potom použila ešte silnejší argument, „Netreba zabúdať, že v Banskej Bystrici u nás len v jednej nemocnici mali viac ako 80 detí – najmladšie malo 15 dní – ktoré dostali covid. Nie, že sa s ním narodilo, ale dostalo ho zvonka,” upozornila sebavedomá zákonodarkyňa, o ktorej expremiér Igor Matovič v minulosti vyhlásil, že lobuje pre Pentu.

Mám rada blízkych a preto očkujem

„Takže covid ohrozuje aj deti a navyše môžu byť prenášačmi. A ja teda neviem ako vy, ale úprimne mám rada svojich blízkych a nechcem, aby skončili v nemocnici, už vôbec nie s nejakým fanúšikom Blahu alebo Kotlebu. A preto sa snažím svojich blízkych a spoločnosť okolo mňa ochrániť tým, že vakcinujem seba aj svoje deti,” zdôvodnila vakcináciu svojho potomka čiernovláska.

V druhej časti video je prestrih o týždeň neskôr a vedľa mamy Cigánikovej je už aj jej syn Nikolas. „No Nikušo, ty už si nejaký ten týždeň po očkovaní, tak mi povedz, že ako si prežíval očkovanie a potom, že či si niečo cítil,” dopytuje sa svojej ratolesti politička z pravého spektra politickej mapy.

Druhý deň som cítil trochu bolesť hlavy, ale v podstate nič,” odpovedá jej a najmä divákom na druhej strane kamery chlapec. Mama sa ho potom opýtala či cítil aj nejakú bolesť po vpichnutí. „Tam som mal takú silnú svalovicu ako keby,” doplnil informácie Nikolas.

Zdroj: youtube

Cigániková sa ku koncu priznala, že synovi aj dohovárala, aby sa dal pichnúť očkovacou látkou. „Chcela som vám len povedať, že Nikolas je v poriadku a ako dôkaz vám ho natáčam. Usmievaj sa viac nebudú mi veriť,” odkázala so smiechom mama Cigániková a dodala, že je rada, že má zaočkovaného syna.

Priznala, že za očkovaním bol aj iný dôvod

O tom, prečo je celá rodina Cigánikovej zaočkovaná má však aj iný rozmer. V nedeľnej diskusnej relácie priznala, že za tým je aj možnosť cestovania. Vyzradila, že toto leto sa chystajú spoločne k moru a to napriek tomu, že epidemiológovia odporúčajú Slovákom, aby ešte strávili leto doma. Na otázku moderátora, či s tým morom nemohla vydržať, keď to tak epidemiológovia odporúčajú, Cigániková reagovala: “Viete, my sme sa práve preto všetci komplet zaočkovali. Takže beriem to tak, že pokiaľ mám tie dve vakcíny, som očkovaná, som chránená, moja rodina takisto. Takže jednoducho na tú dovolenku teraz už pôjdem.”

Doplnila, že more potrebujú, lebo minulý rok pri mori neboli a mali sme veľmi ťažký rok v rodine.

Viac správ o Bittó Cigánikovej:

  1. očkovanie a dieťa
  2. Jana Bittó Cigániková
  3. Vakcína proti ochoreniu Covid-19 od spoločnosti Johnson and Johnson.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport