eReport.sk
foto: facebook J. C.

Cigániková si robí srandu z antivaxerov: Kedy prestaneme deliť ľudí na dve kategórie?

Poslankyňa pravicovej neoliberálnej strany SaS Jana Bittó Cigániková vo svojej neúnavnej snahe propagovať očkovanie proti koronavírusu tentokrát stavila na sarkazmus. Antivaxerov a ľudí odmietajúcich očkovanie podpichla obrázkom s textom na sociálne sieti.

„Kedy prestaneme ľudí deliť na dve kategórie – s vodičským preukazom a bez neho? Všetci máme právo kúpiť si auto, tak aj šoférovať! Nedovoľme zruinovať ľudí len preto, aby si zaplatili vodičák!” píše sa na obrázku. Zákonodarkyňa v statuse ďalej vysvetľuje, že autorom výroku nie je ona ale Jozef Mečiar a Jaro Pilat a ona si ho iba požičala.

Zdroj: FB JBC

Zaujímavé prepojenia

Pokračuje však už v očkovacej téme ku ktorej prostredníctvom výroku o vodičáku dorazila. Argumentuje, že štát by mal rovnako ako chráni štát ohlasovateľov korupcie oceniť tých, ktorí vyvinú extra aktivitu a dajú sa zaočkovať proti koronavírusu.

„Chránia tým totiž nielen seba, ale aj verejné zdravie a náš zdravotný systém. Ten potrebujeme na liečenie ľudí s chorobami, ktoré nikam neodišli, alebo ľudí po úrazoch. Tisíce covidových pacientov v zime a na jar zaplnili nemocnice, vyžiadali si nasadenie techniky a zdravotníckeho personálu,” vysvetľuje čiernovláska s tým, že odložené museli byť desaťtisíce operácii.

Vreckové na očkovanie nestačí

Píše, že sa obáva, že k dvom miliónom zaočkovaných ďalšie milióny ani státisíce nepribudnú, ak jedinou motiváciou bude vreckové v podobe sprostredkovateľského bonusu. „Preto som mesiace bojovala za to, aby mali očkovaní ľudia možnosti aj nad rámec Covid automatu. Je to bezpečný spôsob, ako pozitívne motivovať ľudí a nerobiť drastické lockdowny,” vyjadrila sa Cigániková.

Viac o téme:

  1. Jana Bittó Cigániková

„Očkovanie dokázateľne znižuje šancu, že očkovaný skončí v nemocnici (aj pri Delte až o 90 %), alebo že Covid prenesie na niekoho, kto je v rizikovej skupine. Tak budeme v zime a na jar musieť odložiť oveľa menej operácií. A za to si ľudia zaslúžia odmenu,” myslí si liberálna zákonodarkyňa.

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport