eReport.sk
Prezidentka Čaputová, Londýn
Zuzana Čaputová na snímke z videa. Zdroj: fb/zcaputova

VIDEO Čaputová vystála radu: V Londýne vzdala hold kráľovnej Alžbete II.

AKTUALIZOVANÉ Prezidentka SR Zuzana Čaputová vzdala úctu zosnulej britskej kráľovnej Alžbete II. pri katafalku v historickej Westminsterskej sále v Londýne. Pre TASR to potvrdil hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Uctila si kráľovnú

Do Londýna prezidentka pricestovala v nedeľu popoludní. Slovenská hlava štátu sa v nedeľu večer spolu s ďalšími pozvanými svetovými lídrami zúčastní na recepcii podávanej novým britským kráľom Karolom III. v Buckinghamskom paláci.

Čaputová bude v pondelok (19. 9.) zastupovať Slovensko na štátnom pohrebe britskej kráľovnej. Obrad sa bude konať o 11.00 h miestneho času (12.00 h SELČ) vo Westminsterskom opátstve v Londýne. Ľudia v Spojenom kráľovstve dostanú deň voľna. Kráľovnú následne uložia na posledné miesto odpočinku v Kaplnke sv. Juraja na hrade Windsor.

Zdroj: fb/zuzanačaputova

Na pozvanie britskej strany sa Čaputová zúčastní na pohrebe aj so svojím partnerom Jurajom Rizmanom. Na pohrebe sa očakáva množstvo hláv štátov a vlád z celého sveta vrátane niekoľkých európskych kráľovien a kráľov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Český prezident Miloš Zeman
  2. Zuzana Čaputová
  3. Zuzana Čaputová
  4. V Čechách to vrie!
  5. Britský kráľ Karol III. salutuje pred rakvou svojej zosnulej matky, britskej kráľovnej Alžbety II.
  6. Ľudia sledujú štátny pohreb britskej kráľovnej Alžbety II. z Westminsterského opátstva v Londýne v pondelok 19. septembra 2022.
  7. Slováci o hlade?

Alžbeta II. zomrela vo štvrtok 8. septembra vo veku 96 rokov. Jej syn Charles sa stal automaticky novým kráľom, Karolom III.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Čaputová vystála radu: V Londýne vzdala hold kráľovnej Alžbete II.

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre