tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zuzana Čaputová
Foto: tasr

Na pohrebe britskej kráľovnej v Londýne bude Čaputovú sprevádzať partner. Odtiaľ letí do USA

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v nedeľu (18. 9.) odletí do Londýna, kde sa zúčastní na štátnom pohrebe zosnulej britskej kráľovnej Alžbety II. Na pozvanie britskej strany ju bude sprevádzať jej partner Juraj Rizman. Odtiaľ hlava štátu odcestuje do New Yorku, kde na Valnom zhromaždení OSN vystúpi s príhovorom.

V nedeľu večer sa prezidentka spolu s ďalšími pozvanými svetovými lídrami zúčastní na recepcii podávanej novým britským kráľom Karolom III. v Buckinghamskom paláci. V pondelok (19. 9.) sa zúčastní na štátnom pohrebe.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák
  2. Prezidentka SR Zuzana Čaputová a predseda strany Za ľudí Andrej Kiska počas stretnutia k výsledkom volieb do NR SR 3. marca 2020 v Prezidentskom paláci v Bratislave.
  3. Prezidentka Čaputová, Londýn
  4. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  5. Prezidentka, premiér a predseda parlamentu na púti v Šaštíne

Alžbeta II. zomrela vo štvrtok 8. septembra vo veku 96 rokov, na tróne bola 70 rokov. Očakáva sa, že na štátnom pohrebe sa zúčastnia desiatky prezidentov, kráľov, kráľovien a premiérov z celého sveta.

Prezidentka priamo z Londýna odcestuje do New Yorku, kde v utorok (20. 9.) vystúpi s prejavom v rámci všeobecnej rozpravy na 77. Valnom zhromaždení OSN. Okrem toho sa zúčastní aj na slávnostnej recepcii podávanej americkým prezidentom Joeom Bidenom a prvou dámou Jill Bidenovou. „Z New Yorku späť na Slovensko prezidentka odletí vo štvrtok večer,“ doplnil Strižinec.

V rámci svojej návštevy New Yorku sa hlava štátu stretne aj s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom a naplánované má tiež viaceré ďalšie bilaterálne rokovania týkajúce sa aj aktuálnej energetickej krízy. „Okrem toho sa prezidentka stretne s krajanmi pôsobiacimi v USA a odovzdá vysoké štátne vyznamenanie profesorke Ružene Bajcsyovej, slovenskej rodáčke, ktorá pôsobí na univerzite v Berkeley a patrí medzi najvýznamnejšie odborníčky na robotiku a umelú inteligenciu,“ dodal Strižinec.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na pohrebe britskej kráľovnej v Londýne bude Čaputovú sprevádzať partner. Odtiaľ letí do USA

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku