eReport.sk
Roman Mikulec (OĽaNO) prichádza na rokovanie Bezpečnostnej rady SR v Bratislave 26. januára 2022.
Roman Mikulec (OĽaNO). Foto: tasr

VIDEO Mikulec je člen organizovanej skupiny, vyhlásil Pellegrini. Minister mu odkázal: Si na smiech!

Politický boj medzi koalíciou a opozíciou, zdá sa, naberá na obrátkach. Situácia sa opäť raz vyhrotila. Šéf mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini v stredu vylúčil akúkoľvek spoluprácu – a to na všetkých úrovniach – nielen s ĽSNS, ale aj s hnutím OĽANO. „Žiaľ, je to obyčajná schránková firma, je to strana jedného muža, ktorá slúži na uspokojovanie jeho aj zvrátených potrieb.,“ zjavne narážal Pellegrini svojim vyhlásením na Igora Matoviča, ktorý stojí na čele najsilnejšieho vládneho hnutia. Okrem Matoviča ostro kritizoval expremiér pôsobiaci za vlády Smeru-SD všetkých vládnych členov OĽANO, vrátane ministra vnútra Romana Mikulca.

Pellegrini sa o Mikulcovi nevyjadroval ani náhodou pochvalne, práve naopak. Označil ho za člena organizovanej skupiny, ktorá pácha trestnú činnosť. Menoval aj ďalších členov organizovanej skupiny, ktorú má na mysli. Okrem šéfa rezortu vnútra do nej zaradil špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a tiež šéfa OĽANO Igora Matoviča.

„Nezávislé vyšetrovanie si pomýlili so svojou politickou pomstou a s nástrojom a krágľovanie politických oponentov. Nehovoriac o tom, že vo výpovediach kajúcnikov k jeho osobe sa záhadné mlčí a nikto nič nevyšetruje,“ pripomenul šéf Hlasu-SD Mikulcovi aj podozrenie, ktoré smeruje k tomu, že mal vziať nemalý úplatok.

VIDEO Pellegrini ostro kritizuje členov vlády z hnutia OĽANO, vrátane ministra Mikulca

Zdroj: fb/pellegrini.peter

OĽaNO podľa Hlasu-SD zásadne a fatálne zlyhalo pri riadení štátu a neunieslo zodpovednosť, ktorú mu ľudia zverili vo voľbách. „Vzhľadom na odmietanie a marenie referenda považujeme OĽANO za vážnu hrozbu pre slovenskú demokraciu a s takýmto subjektom nemôžeme a nechceme spolupracovať,“ podčiarkol Pellegrini.

VIDEO Peter Pellegrini vylúčil akúkoľvek spoluprácu s OĽANO

Zdroj: fb/pellegrini.peter

Minister Mikulec vnímal slová Pellegriniho zjavne citlivo – a tak musel reagovať. Samozrejme sa ho najviac dotklo to, čo riekol expremiér o jeho osobe. V úvode svojej reakcie sa snažil upriamiť pozornosť svojich fanúšikov na sociálnej sieti na skutočnosť, ktorá v prípade politikov OĽANO, väčšinu občanov asi neprekvapí.

Mikulec najprv pripomenul Pellegrinimu Fica

Áno, šéf rezortu vnútra vytiahol na Pellegriniho to, že jeho straníckym nadriadeným bol v dlhé roky Robert Fico, predseda Smeru-SD. „Bývalý premiér P. Pellegrini napriek preferenciám a nezameniteľnej snahe o imidž perfektného hospodára na sociálnych sieťach, nedokáže svojou jemnou rétorikou vystúpiť z tieňa svojho niekdajšieho predsedu. Dnes sa mu síce posnažil priblížiť, ale dopadol na smiech,“ udrel na expremiéra minister, ktorý zrejme narážal na to, že Pellegrini z akejkoľvek budúcej spolupráce stranu Smer-SD nevylúčil, OĽANO však áno.

Mikulec poslal odkaz expremiérom

Vzápätí minister vnútra spomenul aj závažné obvinenie od šéfa Hlasu-SD, pričom naznačil Pellegrinimu aj Ficovi, že sa dopúšťajú trestného činu. „Okrem toho, že sa v čase celosvetovej pandémie sťažuje, že vláda zatiaľ nemala ani jedno výjazdové rokovanie, ma neváhal označil za člena organizovanej skupiny, ktorá pácha trestnú činnosť. Rád by som obom pánom pripomenul, že neoznámením trestného činu sa podľa §340 trestného zákona sami dopúšťajú trestného činu,“ zdôraznil vo svojom statuse Mikulec, ktorý na záver dodal: „Predpokladám však, že to veľmi dobre vedia. Na základe výpovedí ich nominantov o tom, ako sa tu roky bohapusto rozkrádal štát, ohýbala spravodlivosť a budovali zločinecké štruktúry priamo v PZ, je nad slnko jasnejšie aké organizované skupiny na Slovensku fungovali a kto je ich členom. Pán Pellegrini, pamätajte, že keď na niekoho ukazujete prstom, tri smerujú vždy k sebe.“

Zdroj: fb/romanmikulec13

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke Daniel Lipšic a tabuľa označujúca miesto, kde obeseného muža našli.
  2. Peter Pellegrini a podpredsedovia strany Hlas-SD.
  3. Aj toto odkázali záchranári vláde pred parlamentom.
  4. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí)
  5. Roman Mikulec (OĽaNO)
  6. Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) a minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Mikulec je člen organizovanej skupiny, vyhlásil Pellegrini. Minister mu odkázal: Si na smiech!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti