eReport.sk
Max Verstappen, foto:instagram

Verstappen si zabezpečil titul až v poslednom kole: Konečne šťastie

Holanďan Max Verstappen z tímu Red Bull získal svoj prvý titul majstra sveta v F1. V rozhodujúcich pretekoch sezóny 2021 v Abú Zabí triumfoval po dráme pred svojím najväčším rivalom Britom Lewisom Hamiltonom z Mercedesu, ktorého predstihol v poslednom kole a nedoprial mu rekordný 8. titul. Tretí finišoval Španiel Carlos Sainz na Ferrari.

Hamiltonov tím Mercedes získal ôsmy triumf po sebe v Pohári konštruktérov. V historickom poradí sa vyrovnal McLarenu. Viac triumfov majú iba Williams (9) a Ferrari (16). Verstappen a Hamilton mali pred pretekmi zhodne 369,5 bodov. Iba druhýkrát v histórii sa stalo, že by prvý a druhý pretekár priebežného poradia išli do záverečného podujatia sezóny s vyrovnaným počtom bodov.

Viac zo športu:

  1. Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík.
  2. Slovensko sa vo štvrťfinále stretne s USA

Prvý takýto prípad nastal v roku 1974, keď napokon Brazílčan Emerson Fittipaldi triumfoval pred Švajčiarom Clayom Regazzonim.

 Rekacie po pretekoch

Max Verstappen, víťaz a nový majster sveta: „Milujem Red Bull a chcem v ňom ostať do konca života. V závere som vedel, že iba zázrak mi môže pomôcť. Konečne som mal šťastie. Veľké ďakujem patrí aj Sergiovi (Pérezovi).“

Lewis Hamilton, 2. miesto: „Gratulujem Maxovi a jeho tímu. Bojovali sme až do konca. Bola to najťažšia sezóna v mojej kariére. Som hrdý na svoj tím, nikdy sme sa nevzdali. Máme za sebou rok tvrdej roboty.“

Carlos Sainz, 3. miesto: „Veľmi sa teším z 3. miesta, je to výborný výsledok. Som rád aj za Maxa, ktorý získal titul.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Verstappen si zabezpečil titul až v poslednom kole: Konečne šťastie

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Šport

Zaujímavosti