eReport.sk
Slovensko sa vo štvrťfinále stretne s USA
Slovenskí hokejisti, foto:tasr

Slováci proti Švajčiarom bez Mudráka, Petrovický: Čaká nás náročný zápas

Slovenskí hokejisti chcú v piatkovom druhom zápase na Švajčiarskom pohári proti domácemu výberu (19.45) nadviazať na solídny výkon z úvodného duelu, v ktorom zdolali vo Vispe Lotyšsko 6:2. Prípadné druhé víťazstvo by znamenalo ich celkové prvenstvo na NaturEnergie Challenge 2021.

Slováci zvládli otvárací súboj, hoci rovnako ako súper naň nastúpili prakticky hneď po príchode do dejiska turnaja. Po odhlásení Nórska museli odohrať prvý zápas už o deň skôr, ako bolo pôvodne v pláne, a na úvodné buly sa postavili hneď po dlhej ceste. Proti Lotyšom si strelecký účet v reprezentačnom A-tíme otvorili až traja hráči – Jozef Baláž, Pavol Regenda i Róbert Varga, pričom Baláž s Vargom skórovali v premiére v národnom mužstve. Slovákov podržal v kritických chvíľach brankár Matej Tomek, v piatok by sa mal medzi žŕdky postaviť Patrik Rybár.

Viac zo športu:

  1. Britský pilot F1 Lewis Hamilton sa teší na pódiu s členom tímu.

„Určite sa na zápas so Švajčiarskom teším, veď som dlhší čas nereprezentoval. Dúfam, že sa dobre pripravíme, vo štvrtok sme mali voľný deň a mohli sme si oddýchnuť. Chalani boli dnes so mnou na ľade, aby ma pred piatkovým zápasom rozchytali,“ povedal Rybár. „Proti Švajčiarom to bude určite ťažký zápas. Majú dobré mužstvo, hrajú doma, budú sa chcieť ukázať. My budeme bojovať, nemáme čo stratiť,“ dodal brankár Dinama Minsk v rozhovore pre hockeyslovakia.sk.

Zápas s Lotyšskom nedohrali útočník Adam Liška a obranca Dávid Mudrák, štart druhého menovaného proti Helvétom je vylúčený. „Obaja si doliečujú zranenia. Mudrák má nastrelený členok, nie je to zlomené, to je dobrá informácia. V ďalšom zápase však s ním určite nemôžeme počítať. Liška dostal vo štvrtok na rozcvičke pukom do zubov, zo zápasu musel po úvodných minútach odstúpiť. Jeho stav monitorujeme, uvidíme, ako sa bude cítiť zajtra. Lekár v piatok určí, či bude môcť nastúpiť,“ informoval prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Zdroj: tasr


 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slováci proti Švajčiarom bez Mudráka, Petrovický: Čaká nás náročný zápas

Hokej

Tipos liga

Najnovšie