eReport.sk
Záchranári odnášajú telo zo sanitky po útoku na trhovisku v obci Konduga.
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Veľká tragédia v africkom Nigeri: Útok na dedinu si vyžiadal 49 mŕtvych!

Piati civilisti, štyria vojaci a 40 útočníkov prišlo v nedeľu o život počas ozbrojenej potýčky v nepokojnom regióne Tillabéri na juhozápade afrického štátu Niger. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na nigerské ministerstvo obrany.
      
Útok na dedinu Tchoma Bangou ležiacu v tomto regióne spáchalo približne 100 ťažko ozbrojených „teroristov“ na motocykloch, uviedol rezort obrany vo svojom stanovisku. Ministerstvo však nešpecifikovalo, koho z útoku podozrieva.
      
Bezpečnostným silám sa podľa ministerstva „pohotovou a ráznou reakciou“ podarilo útok odraziť a spôsobiť „nepriateľovi veľké straty“. Vojaci zhabali útočníkom motocykle a zbrane vrátane útočných pušiek typu AK-47. Rozľahlý a nestabilný nigerský región Tillabéri hraničí s Mali, Burkinou Faso aj Beninom. Od roku 2017 v ňom platí mimoriadny stav.
      
Táto oblasť zažila začiatkom januára tohto roka krvavú masakru, pripomína AFP. Pri útoku islamistov na Tchoma Bangou prišlo o život približne 70 ľudí a 30 osôb zahynulo počas útoku na ďalšiu dedinu v tomto regióne.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľká tragédia v africkom Nigeri: Útok na dedinu si vyžiadal 49 mŕtvych!

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti