Hoci SaS a najmä jej minister školstva Branislav Gröhling broja proti zatváraniu škôl v lockdowne, mnohí hygienici nariadili pre určité okresy pauzu. Šéf rezortu školstva sa síce hnevá, že viaceré školy sú zatvorené zbytočne, zdá sa však, že mu to nie je nič platné. Najnovšie sa napríklad zatvoril aj druhý stupeň a stredné školy v Bratislave, kde sa pýšia vysokou zaočkovanosťou.
Tento krok skritizoval aj matematik Richard Kollár, ktorý sa dlhodobo venuje číslam v rámci pandémie a je súčasťou iniciatívy Veda pomáha. „V mnohých krajinách zostali otvorené školy aj počas tvrdých lockdownov. Ako som čítal v jednej z diskusií, Slovensko je asi jediná krajina na svete, kde nemôže ísť do školy úplne alebo takmer úplne zaočkovaná trieda, ale do práce môžu chodiť nezaočkovaní ľudia bez prekonaného ochorenia s týždňovým antigénovým testom akéhokoľvek typu. Priority first!“ frfle vedec a pripomína dôležitú vec.
Čítajte viac:
„Deti sú počas pandémie najmenej ohrozené ťažkým priebehom ochorenia a majú menej kontaktov mimo školu/pracovisko ako dospelí,“ dodal s tým, že takto poukazujeme na to, aké hodnoty Slovensko dlhodobo zdieľa. „Dlhodobo tvrdím, že najhoršie rozhodnutia robia politici pod tlakom a na rýchlo. A tak sme len za pár posledných dní videli trojdňový COVID automat, následne vyhlásenie šalátu (akože lockdown), zatváranie škôl hygienikmi na podnet zhora napriek neposlušnému ministrovi, dokonca v rozpore s odporúčaním konzília, či 500 eurové dôkladne otestované bonusy, atď. Slovensko 2020-2024. A čo bude potom? Asi ešte horšie,“ uzavrel odborník.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Vedec to povedal na rovinu: Školy sa zatvárajú na podnet zhora