eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

WHO vydalo nové odporúčania: Európske školy by mali zostať počas zimy otvorené aj napriek covidu

Školy v európskych krajinách by mali počas nadchádzajúcej zimy zostať aj napriek šíriacemu sa ochoreniu COVID-19 otvorené. Mali by však dodržiavať náležité preventívne opatrenia, uviedla v piatok európska sekcia Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) so sídlom v Kodani

Vlaňajšie rozsiahle zatváranie škôl, ktoré narušilo vzdelávanie miliónov detí a dospievajúcich, narobilo viac škôd než osohu, najmä čo sa týka duševného zdravia a spoločenských vzťahov detí. Nesmieme zopakovať tie isté chyby,” uviedol Hans Kluge, riaditeľ WHO pre európsky región, ktorý zahŕňa 53 krajín vrátane Ruska či Turecka. V priebehu minulého týdňa zaznamenala WHO markantný nárast nakazených koronavírusom vo viac než polovici štátov európskeho regiónu, a to vo všetkých vekových skupinách obyvateľstva. V ostatných svetových regiónoch počet infikovaných, naopak, už niekoľko týždňov klesá.

Zatváranie škôl by malo podľa WHO byť až krajným riešením – Foto: tasr

Zatváranie škôl až krajným riešením

WHO však zdôraznila, že aj v prípade znovuzavádzania epidemiologických reštrikcií by malo byť zatváranie škôl a prerušovanie prezenčného vzdelávacieho procesu až krajnou možnosťou. Pri uvoľňovaní opatrení by sa, naopak, školy mali otvárať ako prvé, odporúča európska sekcia zdravotníckej agentúry OSN. V školách by sa však mali dodržiavať preventívne i represívne opatrenia proti šíreniu vírusu – vrátane dodržiavania fyzických rozstupov, častého umývania rúk, nosenia rúšok, adekvátneho vetrania a zintenzívnenia testovania –, a to najmä v oblastiach s nepriaznivou epidemiologickou situáciou.

Viac správ zo zahraničia:

  1. Česká herečka Jiřina Bohdalová na snímke roku 2002.
  2. Klienti Ružinovského domu seniorov počas očkovania 3. dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v utorok 26. októbra 2021 v Bratislave.

Pre kompetentných musia byť dlhodobé záujmy detí prioritou

Dlhodobé záujmy detí musia byť prioritou… Máme účinnejšie nástroje, aby sme čelili súčasnému nárastu počtu infikovaných, než je zatváranie škôl,” zdôraznil Kluge vo vyhlásení zverejnenom na webovej stránke európskej sekcie WHO.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

WHO vydalo nové odporúčania: Európske školy by mali zostať počas zimy otvorené aj napriek covidu

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti