eReport.sk
Európa je bez Ameriky stratená
Poľský minister zahraničných vecí a diplomacie. Zbigniew Rau. Zdroj: wikipedia.org

Šéf poľskej diplomacie bol v Buči: S Ukrajinou máme spoločnú budúcnosť v zjednotenej Európe

Vojnové zločiny spáchané ruskou armádou na Ukrajine nemôžu byť zabudnuté a tí, ktorí sú za ne zodpovední, by mali byť postavení pred spravodlivosť. Vyhlásil to v utorok poľský minister zahraničných vecí Zbigniew Rau počas návštevy Kyjeva. TASR o tom informuje na základe správy agentúry PAP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
  2. Na ilustračnej snímke nemecký tank typu Leopard 2.
  3. Súd EÚ rozhodol
  4. Ilustračné foto
  5. Demokrati alebo fašisti?
  6. Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

„Pred chvíľou som navštívil mesto Buča a na vlastné oči som videl dôsledky nezmyselnej krutosti, ktoré nedokážem opísať,“ uviedol Rau na spoločnej tlačovej konferencii s ukrajinským rezortným kolegom Dmytrom Kulebom.

Rau: To násilie sa musí okamžite skončiť

Podľa šéfa poľskej diplomacie vstúpia ukrajinské mestá Buča, Irpiň, Hostomeľ a Boroďanka do dejín ako mestá, v ktorých boli páchané vojnové zločiny. „Medzinárodné spoločenstvo má povinnosť vyvinúť všetku snahu na to, aby sa zodpovední za tieto príšerné zločiny postavili pred spravodlivosť,“ uviedol Rau.

Poľský minister opäť vyzval Rusko, aby stiahlo svojich vojakov za medzinárodne uznané hranice Ukrajiny. „To násilie sa musí okamžite skončiť,“ vyhlásil Rau. Šéf poľskej diplomacie ďalej uviedol, že svet je zjednotený v solidarite a pomoci Ukrajine a že Poľsko je aj naďalej priateľom Ukrajiny. „Budeme stále rozvíjať naše silné bilaterálne vzťahy a som presvedčený o tom, že Poľsko a Ukrajina majú spoločnú budúcnosť v zjednotenej Európe,“ dodal Rau.

Počas utorkovej návštevy Ukrajiny sa Rau stretol aj s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, uviedla agentúra PAP bez podrobnejších informácií.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf poľskej diplomacie bol v Buči: S Ukrajinou máme spoločnú budúcnosť v zjednotenej Európe

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie