eReport.sk
Vagovič v rozhovore so Štefanom Hamranom pre Postoj
Vagovič v rozhovore so Štefanom Hamranom pre Postoj. Zdroj: fb/m. vagovič

Vagovič v RTVS kráľovsky zarobí. Vo svojej relácii chce hostiť aj kajúcnikov!

Nový generálny riaditeľ Ľuboš Machaj dal dlhoročnému novinárovi priestor vo vlastnej relácii. Jej názov je Pod povrchom a prvú časť by RTVS mala odvysielať 17. novembra. Novinár Marek Vagovič je verejnosti známy aj ako autor kníh o Ficovi. Či dobrými, až nadštandardnými vzťahmi s políciou.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vojna v bezpečnostných zložkách - Ilustračná fotokoláž
  2. Marek Vagovič ako moderátor panelovej diskusie o korupcii v eurofondoch v júni tohto roku. Zorganizovalo ju ministerstvo, ktoré vedie Veronika Remišová.
  3. Snímka z pochodu za odsúdenie nenávisti voči LGBTI komunite v Bratislave 14. októbra 2022.
  4. Matúš Šutaj Eštok v štúdiu Slovenského rozhlasu.

Tie boli odhalené najmä v súvislosti s Vagovičovou najnovšou knihou. Na účely promo traileru mu ktosi dovolil použiť policajné auto, ktorým priviezli na súd bývalého ministra Roberta Kaliňáka (Smer-SD), ako aj policajtov – kukláčov zo zásahovej skupiny NAKA. Kým rezortvnútra robí v tejto veci naďalej mŕtveho chrobáka, Vagovič hovoriť nebude, lebo „išlo o jeho súkromné aktivity.“ Že auto ani kukláči už tak celkom súkromní nie sú, asi nie je podstatné..

RTVS

Novinár Marek Vagovič si prešiel viacerými redakciami, ako sú Sme, Pravda, Aktuality či Postoj. Teraz bude hviezdou verejnoprávnej televízie. V centrálnom registri zmlúv už svieti aj zmluva a tá prezrádza, že za cena za jednu časť je vo výške 1 450 eur bez DPH v určenej minutáži 26 – 33 minút.“ Vagovič by tak mohol za jednu minútu zarobiť 44 eur.

Jedna časť?

Čo je na tejto spolupráci zvláštne je to, že zmluva zverejnená v CRZ je len na jednu časť. Novinár, ani televízia, na ktorej chod sa skladajú občania, ale neinformovali, že má ísť len o „jednorázovku.“ Prečo teda bola zverejnená len jedna zmluva zostáva zatiaľ záhadou. Aj to, či a kedy pribudnú ďalšie.

Prominentní hostia

Myšlienku robiť osobnejšie, respektíve dôvernejšie rozhovory s ľuďmi, ktorí hýbu spoločnosťou, som nosil v hlave už dlhšie, uviedol pre médiá Vagovič s tým, že si šancu z RTVS veľmi váži.

Zaujímavé je, že okrem športovcov, umelcov, lekárov, či ekonómov, si chce novinár do relácie pozývať aj kajúcnikov, či vyšetrovateľov. Kajúcnici sa tak dostanú opätovne na mediálne výslnie. Vďaka Vagovičovi a verejnoprávnej televízii, ktorú platíme z našich daní.

Zdroj: CRZ, NČ


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vagovič v RTVS kráľovsky zarobí. Vo svojej relácii chce hostiť aj kajúcnikov!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti