eReport.sk
Matúš Šutaj Eštok. Zdroj: fb/sutajestokm

Šutaj Eštok: Suchoba a Imrecze si užívajú nakradnuté, lebo sú kajúcnici. Kde je bojovník Matovič?


Kým nenastúpila vláda „čistých a rozviazaných rúk,“ mnohí ani nevedeli, že naše trestné právo pozná aj inštitút kajúcnika. Nikdy sa totiž nezneužíval, teda nevyužíval v takom rozsahu, ako za súčasnej vládnej garnitúry. Tá razí heslo “ účel svätí prostriedky.“ Rovnako ako ideme chrániť demokraciu, blokovaním iných názorov, tak by sa mohlo zdať, že v oblasti trestného práva sa chráni zákonnosť porušovaním zákonov, etiky a morálky. Nevadí, hlavne nech sú v base!(niektorí)

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ondrej Dostál, šéf OKS a poslanec NR SR za SaS.
  2. Skutok sa nestal
  3. Najvyššia úmrtnosť na svete
  4. Eva Mišíková počas 9. zasadnutia Súdnej rady SR v Bratislave 29. júna 2020.
  5. Je pravda na poslednom mieste?
  6. Je pravda na poslednom mieste?
  7. Vagovič v rozhovore so Štefanom Hamranom pre Postoj
  8. Vľavo generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a v popredí vpravo Matúš Šutaj-Eštok (Hlas-SD).

Tento trend vyrušil i Matúša Šutaja Eštoka z opozičného Hlasu-SD. Hovorí, že Igor Matovič sa hrdí tým, že je bojovníkom za spravodlivosť. realita však ukazuje, že nejde o spravodlivosť ako takú, ale jeho vlastnú. S tou mu pomáha nielen časť polície, rezort vnútra ale najmä ÚŠP na čele s Danielom Lipšicom.

Lipšicovi muži

Vo videu hovorí opozičný politik najmä o Imreczem, Suchobovi a Čehovi. Z tých sa po Makóvi a Slobodníkovi stávajú akýsi „elitní kajúcnici.“ „Vypovedajú proti desiatkam ľudí a každý z nich už s ľútosťou vrátil štátu niekoľko tisíc eur, ktoré získali svojou trestnou činnosťou.“ Z miliónov…

Byť kajúcnik sa oplatí

Všetci traja VIP kajúcnici mali štát pripraviť o viac ako 18 miliónov eur cez podvody týkajúce sa DPH. Vec síce vyšetruje Lipšicova prokuratúra, ale ako vraví Śutaj Eštok, „len tak naoko.“ Opozičný poslanec si všimol aj ďalší závažný fakt.

„Na tú najdôležitejšiu časť obvinenia, ktorou je legalizácia príjmov z trestnej činnosti týmito kajúcnikmi, totiž Lipšicovi prokurátori akosi pozabudli.“

Nik tak nerieši, že títo páni preprali 18 miliónov eur, ktoré sú dnes uložené v bezpečí na čínskych účtoch. „Prečo Daniel Lipšic a jeho ľudia pozabudli stíhať za tak závažný trestný čin práve svojich prominentných kajúcnikov?“ kladie si otázku nielen opozičný politik.

Dohody

S kajúcnikmi by pritom mali byť výhodné pre štát. U nás však sú zdá sa, výhodné pre kajúcnikov. Štát im odpustí všetko, ak si spomenú na všetko „potrebné.“ Na tento fakt, nepoukazuje dlhodobo len opozícia, ale i ľudia pracujúci v justícii, v právnických profesiách, či exvyšetrovatelia.

Osuský

Vo včerajšom rozhovore sa o tejto téme pre ereport rozhovoril aj bývalý riaditeľ útvaru Slovenskej informačnej služby (SIS) na boj proti organizovanej kriminalite Roman Osuský. Ten uviedol:

 „V niektorých prípadoch sú to práve kajúcnici, ktorý sú podľa tejto definície na vrchole štruktúry. Napr. máme tu spolupracujúceho obvineného, ktorý založil a riadil sieť fiktívnych firiem a na trhu ponúkal pre firmy tzv. optimalizačné faktúry. Dnes vypovedá proti firmám, ktorým faktúry vystavoval.

On je bez postihu, založil sieť nekontaktných firiem a cez ne si aj vo svoj prospech uplatňoval nadmerné odpočty DPH, ale stíhaní sú len Tí, ktorým robil faktúre na optimalizáciu On, ktorý od štátu len bral (nadmerné odpočty) stíhaný nie je, ale stíhaní sú tí, ktorý štátu platili, ale nie všetko.“

Zdroj: youtube M.Š.E.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šutaj Eštok: Suchoba a Imrecze si užívajú nakradnuté, lebo sú kajúcnici. Kde je bojovník Matovič?

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: