eReport.sk
Vojna na Ukrajine. Ilustračná foto. Foto: TASR/AP

Útoky na Rusko silnejú. Kremeľ rozhodol o evakuácii detí z pohraničnej oblasti

Rusko v stredu oznámilo evakuáciu stoviek detí z pohraničných obcí v Belgorodskej oblasti, keďže v tomto južnom regióne sa zosilňuje ostreľovanie. Informoval o tom portál britskej televízie Sky News.

Kremeľ označil situáciu v oblasti hraničiacej s Ukrajinou za „alarmujúcu“.

Rusko po vyše roku vojny proti Ukrajine čelí útokom na svojom území. Minulý týždeň na jeho územie prenikli údajní protikremeľskí partizáni do Belgorodskej oblasti a tento týždeň drony útočili na Moskvu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Aj tú ti platia Slováci!
  2. Ukrajina má dôkazy, že na deportáciách ukrajinských detí, rukojemníkov z radov civilistov i vojnových zajatcov sa priamo podieľajú aj bieloruské orgány.
  3. Dočasný koridor otvorený.
  4. Ruskí protiputinovskí partizáni rastú na sile

„Dnes začíname s evakuáciou detí z okresov, kde sa nachádza Šebekino a Grajvoron,“ oznámil v stredu gubernátor Belgorodskej oblasti Viačeslav Gladkov na sociálnej sieti Telegram. Uviedol pritom najpostihnutejšie pohraničné územia.

Dodal, že prvých 300 detí odvezú do Voroneže, mesta približne o 250 kilometrov ďalej a hlbšie v Rusku. Gubernátor uviedol, že situácia sa „zhoršuje“ v obci Šebekino, kde podľa neho počas stredy hlásili ďalšie ostreľovanie ťažkými zbraňami, ale bez obetí na životoch.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Útoky na Rusko silnejú. Kremeľ rozhodol o evakuácii detí z pohraničnej oblasti

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php