eReport.sk
Ruskí protiputinovskí partizáni rastú na sile
Vladimir Putin, .Foto: tasr/ap

Ruskí protiputinovskí partizáni rastú na sile! Najímajú tisíce členov na útoky proti Moskve

Protiputinovskí partizáni rastú na sile! Partizánska skupina Légia Slobody Ruska, ktorá sa prihlásila k zodpovednosti za minulotýždňový útok v ruskej Belgorodskej oblasti, pre stredajšie vydanie britského denníka The Times uviedla, že verbuje „tisíce“ nových členov na útoky proti Moskve.

Protiputinovskí partizáni rastú na sile

Veliteľ skupiny povedal, že má obrovské počty žiadateľov o členstvo a tí už čakajú, kedy sa budú môcť k partizánom pridať a podnikať útočné akcie v ruských oblastiach na hranici s Ukrajinou.

Útoky na Moskvu

„Máme serióznu výzbroj,“ povedal pre noviny veliteľ, ktorý používa volací znak Caesar. „Máme mínomety, obrnené vozidlá, prenosné protilietadlové raketové systémy Stinger, prenosné protitankové systémy a vysoko účinnú jednotku prieskumných dronov,“ dodal. Citoval ho v stredu aj portál britskej televízie Sky News.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Aj tú ti platia Slováci!
  2. Ingrid Brocková
  3. Dočasný koridor otvorený.

Obsadenie ruskej obce

Légia minulý týždeň v pondelok oznámila, že „úplne oslobodila“ ruskú obec Kozinka a jej oddiely sa dostali až k okresnému mestu Grajvoron. Potom Rusko vyhlásilo, že ich do utorka popoludnia vytlačilo z územia. Moskva obvinila z útoku „ukrajinských militantov“, ale Kyjev označil tento prienik do Ruska za povstanie ruských občanov.

Zdroj: tasr/skynews


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ruskí protiputinovskí partizáni rastú na sile! Najímajú tisíce členov na útoky proti Moskve

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php