eReport.sk
Naďova cesta
Bývalý minister obrany Jaroslav Naď. Foto: tasr

„Hoaxy a podvody“ upozorňujú na šíriteľov správ o sfalšovaných voľbách. Mysleli tým aj Naďa?

Je aj Naď dezinformátor? Zrejme nie. Lebo, nie je „hoax,“ ako „hoax.“ A „dezinformácia ako dezinformácia. Policajná stránka „Hoaxy a podvody,“ ktorá si tak úplne nectí GPDR a bežne zverejňuje mená občanov, ktorých považuje za „konšpirátorov,“ sa tentokrát povenovala správam o možnosti sfalšovania volebných výsledkov. Volieb, ktoré nás čakajú v Septembri 2023.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Lži a propaganda
  2. Bývalý podpredseda vlády, minister financií SR a exporadca ukrajinskej vlády Ivan Mikloš.
  3. Elitný expremiér o elitných chlapcoch
  4. Taraba si všíma súvislosť.

Hrozba dezinformácií

Je u nás stále prítomná. Veď už len najnovší prieskum Globsecu, ukázal, že mainstreamovým médiám verí v súčasnosti len 37% Slovákov.

„Policajný zbor vo svojej výročnej správe o dezinformáciách na Slovensku ešte začiatkom februára tohto roka uverejnil prognózu, podľa ktorej sa jedným z hlavných dezinformačných naratívov v roku 2023 stanú tvrdenia o sfalšovaných voľbách,“ oznámila polícia.

Nebezpečenstvo

„Šírenie ničím nepodložených dezinformácií o sfalšovaných voľbách má rovnaké ciele ako každý iný hoax. Šíriť informačný chaos, udržiavať permanentnú neistotu a podkopávať autoritu štátnych orgánov. Vytvorená atmosféra v spoločnosti má následne potenciál prerásť do masových protestov a násilností založených na vieru v klamstvo. Ruka v ruke sa tak do ohrozenia dostáva nielen vnútorná bezpečnosť Slovenskej republiky, ale aj životy a zdravie občanov. Terajšie, teda už včasné šírenie tohto naratívu je prípravou hlavných aktérov. Na situáciu v prípade ich volebného neúspechu,“ objasnili policajti, čo nám hrozí.

Je aj Naď dezinformátor?

Aj keď z celého vyjadrenia našej polície, je viac ako jasné, že hovoria o opozičných politikoch, po poslednej relácii Na telo, sa natíska otázka, či budú preverovať aj odvolaného ministra vojny, demokrata Naďa.

Ten totiž vyhlásil, že on a najvyšší ústavní činitelia majú správy o tom, že najbližšie voľby si u nás kúpilo Rusko. Resp. Ruská federácia zaplatí a zaistí výhru Smeru.

„Policajný zbor sa s dôrazom na svoju apolitickosť bude z uvedených dôvodov spoločne s ďalšími štátnymi orgánmi podieľať na proaktívnej a preventívnej informačnej komunikácii. Polícia bude aktívne monitorovať dezinformácie o sfalšovaných voľbách. A v prípade opory v trestnom zákone, bude ich autorov trestnoprávne stíhať,“ uviedla stránka.

Nuž a apolitickosti policajného zboru, ktorého šéf sa opakovane a verejne vyjadruje k živým trestným konaniam, teda len v prípade, že tie sa týkajú kohokoľvek z opozície, by sme asi mohli dlhšie polemizovať.

Snáď sa teda nedočkáme toho, že ak Fico vyhlási, že existujú dôkazy o tom, že voľby môžu byť zmanipulované, pôjde o „hoax,“ a keď to povie pán Naď, pôjde „o pravdu.“ A všetko bude naša apolitická polícia dôkladne skúmať.

Apropó, ešte k tej spolupráci polície so štátnymi orgánmi.. to sme už na Slovensku zažili. A nebolo to ani tak dávno. Štát, ani našu „progresívnu demokraciu,“ si rozvracať nedáme.. Treba nám cenzúru. A trestné stíhania. Opačné názory demokracii škodia.

Zdroj: FB Hoaxy a Podvody, Na telo


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Hoaxy a podvody“ upozorňujú na šíriteľov správ o sfalšovaných voľbách. Mysleli tým aj Naďa?

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php