eReport.sk
Biely dom vo Washingtone. Ilustračné foto: tasr/ap

Útok na Biely dom? Do bezpečnostných zábran narazil nákladiak

Útok na Biely dom? Americká polícia v noci na utorok zadržala vodiča, ktorý nákladným autom prerazil bezpečnostné bariéry na Lafayettovom námestí neďaleko Bielemu domu vo Washingtone. Informovali o tom americké médiá.

K nehode došlo v pondelok krátko pred 22.00 h miestneho času. Napísal to hovorca tajnej služby Anthony Guglielmi vo vyhlásení zverejnenom na platforme Twitter.

„Žiadny zamestnanec tajnej služby ani Bieleho domu nebol zranený,“ dodal a spresnil, že príčina a okolnosti nehody nie sú známe a sú predmetom vyšetrovania.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Peter Pellegrini a Zuzana Dolinková.
  2. Veci môžu byť inak!
  3. Tomáš Taraba
  4. Višňovský naložil hokejovému zväzu

Bol to úmyselný útok?

V druhom zverejnenom tvíte Guglielmi napísal, že vodič možno narazil do bezpečnostných bariér úmyselne.

Podľa agentúry Reuters príslušníci orgánov činných v trestnom konaní urobili obhliadku nákladného auta. Pomocou robotov pritom zisťovali, či sa v jeho nákladnom priestore nenachádza nejaký nebezpečný predmet.

Niektoré cesty a chodníky pre chodcov v okolí parku po incidente uzavreli, uviedla tajná služba. Neďaleký hotel Hay Adams na žiadosť tajnej služby evakuovali, informoval denník Washington Post s odvolaním sa na predstaviteľa hotela.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Útok na Biely dom? Do bezpečnostných zábran narazil nákladiak

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php