eReport.sk
Boris Kollár v relácii eReportu BEZ CENZÚRY.
Boris Kollár. Foto: ereport

VIDEO Kollár pre eReport: Vo vláde nám to škrípalo od prvého dňa, Sme rodina predstavovala stabilitu!

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami upozorňuje, že sa strana Sme rodina v rámci koalície ukazovala ako najstabilnejší partner. Dá sa povedať, že takéto tvrdenie môže byť postavené aj na objektívnych faktoch. OĽANO sa počas tohto volebného obdobia rozpadlo na dve rôzne strany. Poslanecký klub je oproti roku 2020 značne oklieštený. OĽANO okrem toho viedlo viac-menej trvalý konflikt s liberálmi z SaS. Strana SaS sa zas stala stranou, ktorá ukončila existenciu koaličnej väčšiny a strana Za ľudí má dnes jedného poslanca, nedisponuje poslaneckým klubom a preferenčne je na úrovni pod hranicou zvoliteľnosti do parlamentu.

„Ono to škrípalo hneď od prvého dňa, keď sme nastúpili a dali sme sa dokopy. Hneď na začiatku, keď bol problém s tým uzatváraním okresov, tak jeden koaličný líder útočil na druhého,“ uviedol Kollár pre eReport. „To vyústilo do pádu jednej vlády, druhej a ešte aj tej poverenej,“ dodal.

Boris Kollár v relácii eReportu BEZ CENZÚRY.

Zdroj: youtube/ereport

Spoľahlivá Sme rodina?

V rámci predvolebnej kampane bude dnes už bývalá vládna strana evidentne voličom opakovať, že je to práve Sme rodina, kto predstavoval jediný pilier akej takej stability vo vláde. Ako strana sme sa navyše počas volebného obdobia videli v celkom profesionálnej a pracovnej spolupráci s opozičnými stranami.

V relácii „Bez cenzúry“ s Fedorom Flašíkom sa taktiež dozviete:

Sú nájomné byty realitou, alebo len kampaňou?
Znamená nový stavebný zákon rýchlejšiu výstavbu nemocníc a nájomných bytov?
Aké sú programové priority Sme rodina pred parlamentnými voľbami?
Ako sa Sme rodina inšpiruje v zahraničí?
Čo vyčíta parlamentnej opozícii?

eReport

„Ľudia majú jednu stopercentnú istotu pri Sme rodina. Sme normálni, nerozoštvávame koalíciu a normálne komunikujeme aj s opozíciou. Ja ani moji poslanci osobne neútočíme a určite viem rokovať s každým,“ pokračoval Kollár.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Igor Matovič
  2. Najprv kresťan dnes liberál!
  3. Peter Pellegrini a Zuzana Dolinková.
  4. Tomáš Taraba

Kontroverzná téma nájomných bytov a ďalšie splnené, či nesplnené sľuby

Jedným z najvýraznejších bodov programu Kollárovej strany bolo pred poslednými parlamentnými voľbami uskutočnenie výstavby nájomných bytov. Z obrovských čísiel, ktoré Kollár verejnosti sľuboval, však ostal len akýsi plán výstavby. Sme rodina počas tohto volebného obdobia podľa Kollára musela riešiť tisíce pripomienok k predmetnému zákonu, dokázala osloviť dvoch rakúskych investorov, ktorý podpísali kontrakt s vládou a dnes má byť isté, že ľudia sa nájomných bytov dočkali.

„Dá sa povedať, že z koaličných strán sme presadili takmer celý program,“ tvrdí Kollár. Uvádza napríklad náhradné výživné, zvýšenie prídavku na dieťa, jednorázový príspevok 100 eur na dieťa. Alebo – nový stavebný zákon, zvýšenie minimálnej mzdy, opravy mostov a tratí, diaľničné úseky, podporu fariem, zvýšenie dôchodkov, či exekučnú amnestiu v Sociálnej poisťovni.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kollár pre eReport: Vo vláde nám to škrípalo od prvého dňa, Sme rodina predstavovala stabilitu!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti