tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Český premiér Petr Fiala.
Český premiér Petr Fiala. Zdroj: tasr/ap

Padne koalícia premiéra Fialu? Česká vláda čelí pokusu o vyslovenie nedôvery!

Vláda českého premiéra Petra Fialu čelí vo štvrtok pokusu o vyslovenie nedôvery. Schôdza českého parlamentu trvá bez prestávky už niekoľko hodín a českí poslanci si schválili celonočné rokovanie. Do rozpravy je prihlásených ešte viac než 30 poslancov. TASR o tom informuje na základe správ spravodajských portálov Novinky.cz a iDnes.cz.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ćeský premiér Petr Fiala.
  2. Český premiér Petr Fiala
  3. Český premiér Petr Fiala.
  4. Český premiér Petr Fiala
  5. Obžalovaná Jana Nagyová vychádza z budovy Mestského súdu v Prahe.
  6. Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate
  7. Líder koalície SPOLU Petr Fiala
  8. Český premiér Petr Fiala.

Štvrtkovú mimoriadnu schôdzu Snemovne iniciovalo hnutie ANO, ku ktorému sa pridalo SPD. Šéf hnutia ANO a bývalý český premiér Andrej Babiš označil v priebehu schôdze súčasnú českú vládu za „vládu národnej katastrofy“.

Český expremiér Andrej Babiš. – Foto: tasr

„Ide vám o rozvrat a uchopenie moci za každú cenu,“ adresoval Fiala Babišovi. Zároveň mu ironicky poďakoval za to, že prišiel do práce a svoj prejav nepredniesol niekde na námestí.

Rokujú už hodiny bez prestávky

Po piatich hodinách od začiatku schôdze rečnilo iba päť politikov s prednostným právom. Do rozpravy pritom bolo prihlásených najmenej ďalších 37 poslancov. Český minister zdravotníctva Vlastimil Válek tak navrhol predĺženie rozpravy po 19.00, 21.00 a 24.00 hodine. Jeho návrh poslanci prijali.

„Hovoríte tu už hodiny, zdržujete to tu len preto, aby ste vládu udržali o 24 hodín dlhšie,“ uviedol poslanec Radim Fiala z hnutia SPD, ktoré mimoriadnu schôdzu iniciovalo.

Podľa portálu iDnes.cz bola rokovacia sála po 6,5 hodinách schôdze, ktorá zatiaľ nemala prestávku, poloprázdna a mnoho poslancov a členov vlády sa nachádzalo mimo nej.

ANO a SPD majú spolu 92 hlasov. Potrebujú 101

Dôvodom zvolania mimoriadnej schôdze boli podľa portálu Novinky.cz nejasnosti ohľadom teraz už bývalého šéfa civilnej rozviedky Petra Mlejnka, nespokojnosť s českým ministrom vnútra Vítom Rakušanom a energetická kríza, s ktorou súvisia vysoké ceny plynu a elektrickej energie.

Opozícia však nemá dosť hlasov na to, aby vláde Petra Fialu vyslovila nedôveru, podotýka iDNES.cz. ANO a SPD majú v Snemovni spoločne 92 hlasov, vládna koalícia 108 z 200. K vysloveniu nedôvery vláde treba 101 hlasov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Padne koalícia premiéra Fialu? Česká vláda čelí pokusu o vyslovenie nedôvery!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku