tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Robert Fico na snímke z videa.
Robert Fico na snímke z videa. Zdroj: yt/smer-sd

Fico k oslabeniu eura voči doláru: Tisíckrát som tvrdil, že protiruské sankcie sú sebazničujúce!

Opozičný líder Robert Fico (Smer-SD) si myslí, že za výrazné oslabenie eura oproti doláru, ktoré prinesie Európskej únii značné komplikácie, môže poklonkovacia politika lídrov EÚ voči USA a to vrátane slovenského premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) a prezidentky Zuzany Čaputovej. Šéf Smeru pripomenul, že dlhodobo upozorňuje na to, že protiruské sankcie budú mať vážnejší dopad na EÚ ako na Rusko a že pre Spojené štáty je oslabovanie EÚ v podstate záujmom. Euro bolo dnes nie len vyrovnané, ale dokonca slabšie ako americký dolár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke bankovka Slovenskej republiky v nominálnej hodnote 10 slovenských korún, na ktorej je portrét Ľudovíta Štúra.
  2. Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD).
  3. slovenská ekonomika recesia rast bankovka kríza peňaženka
  4. Zľava generálny riaditeľ Slovalco Milan Veselý a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS).
  5. Exministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková
  6. Ilustračné foto

„Za toto oslabovanie našej spoločnej európskej meny s katastrofálnymi dopadmi môžu samotní lídri Európskej únie. Tisíckrát som tvrdil, že sankcie proti Rusku sú sebazničujúce a že vojna na Ukrajine vyhovuje len a len Spojeným štátom a že ich to posilní,“ povedal Fico vo svojom najnovšom videu.

Oslabenie EÚ je vraj záujmom USA

Fico zároveň masívne kritizuje prístup EÚ k požiadavkám zo strany USA, ktoré podľa neho jednotliví lídri plnia bez hlbšieho premýšľania. „EÚ vďaka servilnosti jej lídrov a slepému kopírovaniu americkej zahraničnej politiky vyhorela ako fakľa,“ tvrdí.

Rusko si úspešne hľadá iné odbytiská

Sankcie sa podľa lídra Smeru na druhej strane nijak nedotkli USA a EÚ v tomto boji ostala osamotená. Rusko si medzi časom hľadá iné trhy, ktorými sú ďalšie veľmoci ako Čína, alebo India. „Najviac posilnili v Rusku Čína a India, ktoré napríklad v súčasnosti robia rekordné nákupy ruskej ropy. Tej ropy, ktorej sa EÚ v mene neviem čoho vzdala. A ešte sa ideme skladať v EÚ na obnovu Ukrajiny. Prečo majú slovenskí daňoví poplatníci platiť obnovu cudzej krajiny, ktorá ani len nie je v EÚ?,“ pýta sa Fico.

Hegera nazýva stroskotancom a neborákom

Opozičný politik upozorňuje, že sa v súčasnosti v EÚ deje úplne iný príbeh, ako v USA, alebo na východe. Únia sa podľa neho ničí obrovskými dodávkami zbraní na Ukrajinu, drahými dodávkami amerického skvapalneného plynu, alebo podporou jednej zo strán vojenského konfliktu v blízkosti jej hraníc. Zdôrazňuje, že za stav sú zodpovední aj slovenskí politici, ktorí sa majú vo veľkom podieľať na tzv. poklonkovacej politike voči USA. „Musíme sa hnevať na lídrov EÚ a takých bezvýznamných stroskotancov a neborákov ako je Heger,“ zdôraznil Fico.

Zdroj: yt/smer-sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico k oslabeniu eura voči doláru: Tisíckrát som tvrdil, že protiruské sankcie sú sebazničujúce!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku