eReport.sk
Paragraf 363 je legitímny
generálny prokurátor SR Maroš Žilinka, foto:tasr

Urobí s Lipšicom poriadok? Žilinka chce zmenu v komunikácii prokuratúr! Eštok je za, Šeliga zúri

Urobí s Lipšicom poriadok? Generálny prokurátor Maroš Žilinka chce odsúhlasovať profily na sociálnych sieťach, ktoré sú založené prokurátormi či prokuratúrami na Slovensku, informoval v pondelok (2.1.) Denník N. Týka sa to, samozrejme, aj Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). A ako je známe hlavou tohto úradu je nominant vládnych strán a bývalý politik Daniel Lipšic.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Maroš Žilinka.
  2. Paragraf 363 je legitímny
  3. Žilinka reaguje na Hegerove útoky

Práve Lipšic sa vo svojej funkcii prezentuje vyjadreniami k živým prípadom. A malo to už aj disciplinárny následok. Žilinkov príkaz má upraviť celkovú komunikačnú stratégiu slovenských prokuratúr.

Šeliga hovorí o normalizácii

Kriticky sa k rozhodnutiu generálneho prokurátora už tradične postavil vládny poslanec a bývalý líder protestov Za slušné Slovensko Juraj Šeliga (Za ľudí). Tomu neprekážalo blokovanie konkrétnych účtov na sociálnych sieťach a vypínanie médií. Presnejšie tých, ktoré sa kriticky vyjadrujú na adresu vlády. Momentálne, však poslanec Šeliga považuje Žilinkove kroky za normalizáciu.

Zdroj: fb/seligazaLudí

„Skúsenosť posledných dvoch rokov so Žilinkom nás učí, že je to prokurátor sovietskeho typu a najnovšie aj normalizátor,“ uviedol v statuse bývalý podpredseda NR SR. „To bolo rečí o transparentnosti a otvorenosti prokuratúry – dnes obyčajná normalizácia a pokus o cenzúru. A je vrcholne zbabelé, že tento pokyn bol vydaný medzi sviatkami. Predpokladám, že bez prerokovania s radou prokurátorov. Žiaľ, už asi vieme, čo sa bol generálny prokurátor učiť takto pred rokom v Moskve,“ dodal.

Šutaj Eštok o Šeligovi: Ani pes po ňom neštekne

Diametrálne odlišne sa k celej veci postavil generálny manažér Hlasu-SD a poslanec NR SR Matúš Šutaj Eštok. Ten sa okrem vyslovenia nesúhlasu so Šeligovým názorom tvrdo pustil aj do Lipšica.

Zdroj: facebook.com/sutajestokm

„Bezvýznamný poslanec Šeliga, po ktorom ani pes neštekne včera kritizoval príkaz generálneho prokurátora na komunikačnú stratégiu podriadených prokuratúr. Keď sledujem mediálne turné Daniela Lipšica a jeho poskokov nerešpektujúcich zákonom vyžadovanú zdržanlivosť, nič iné by som ani nečakal. Lipšic bude vždy sebastredný politik a nie prokurátor rešpektujúci zákon,“ znie vyjadrenie Šutaja Eštoka na sociálnej sieti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Urobí s Lipšicom poriadok? Žilinka chce zmenu v komunikácii prokuratúr! Eštok je za, Šeliga zúri

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti