eReport.sk
Maroš Žilinka.
Generálny prokurátor Maroš Žilinka. Foto: FB/maroszilinka

Blaha sa zastal šéfa GP: Čo má čo strapatá holandská tlmočníčka poučovať Žilinku o práve!

Brusel je znepokojený Slovenskom! Monitorovacia skupina pre demokraciu, právny štát a základné práva je znepokojená nedostatkami v oblasti rovnosti práv na Slovensku. Tie sa týkajú najmä LGBTIQ+ osôb a Rómov. Na záver pracovnej cesty to uviedla vedúca delegácie Sophie in ‚t Veldová. Generálneho prokurátora sa zastal opozičný politik a podpredseda Smeru Ľuboš Blaha.

Blaha sa zastal Žilinku

Poslanec Národnej rady sa poriadne pustil práve do šéfky delegácie. Podľa neho nemá morálne, a ani vedomostné právo poučovať odborníka na právo, akým je Maroš Žilinka. „Prišla zase na Slovensko a najnovšie poučuje Maroša Žilinku – lebo baba vyštudovala stredovekú históriu a robila ako tlmočníčka, a tak prečo by Slovákov nepoučovala o právnom štáte? Pri všetkej úcte – jediné, čo vie baba o práve, je to, ako v stredoveku inkvizítori upaľovali nevinné ženy. A zjavne ju to inšpirovalo a chcela by upaľovať všetkých, čo nie sú liberáli,“ píše Blaha v príspevku.

Diskriminácia menšín?

Ukončenie diskriminácie a odstránenie všetkých prekážok, ktorým čelia tieto komunity pri uplatňovaní svojich základných práv, si vyžaduje všeobecné uznanie problémov a nadstranícku snahu o ich riešenie,“ vyhlásila šéfka delegácie.

Blaha na hodnotenie delegácie reaguje: „Ale čo má čo strapatá holandská tlmočníčka poučovať o práve Maroša Žilinku, ktorý má PhD. z práva? Bez znalosti spisov, bez akýchkoľvek poznatkov! Úbohé je to aj politicky. Sophia je liberálna extrémistka – ak nie si gej či transsexuál, tak ju nezaujímaš. Keď Matovičova vláda zlikvidovala Milana Lučanského, tak bola ticho.“ Vtedy, keď brali opozícii slobodu slova, bola ticho. Keď kriminalizovali lídra opozície, takisto bola ticho. Držala ústa aj vtedy, keď vypínali opozičné médiá či keď terorizovali ľudí kvôli očkovaniu. Vtedy dokonca tlieskala.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. V Smere stojíme za Slovenskom
  2. Belousovová tvrdo o Čaputovej

Ale teraz sa sem dotrepe s delegáciou EP a ide poučovať našu generálnu prokuratúru, lebo nezatvára tých, na ktorých jej liberálni kamoši z EP ukazujú prstom. To čo je? Čo sa má čo Brusel starať do generálnej prokuratúry? Nech sa radšej starajú o svoje korupčné kauzy – veď kradnú ako straky. Podpredsedníčka EP bola na výplatnej páske Kataru, na koho výplatnej páske je tuná Sophia?“ Uzavrel Blaha vo svojom príspevku na sociálnej sieti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha sa zastal šéfa GP: Čo má čo strapatá holandská tlmočníčka poučovať Žilinku o práve!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php