eReport.sk
Starosta mesta Sloviansk Vadym Ľach na snímke z videa.
Starosta mesta Sloviansk Vadym Ľach na snímke z videa. Foto: fb/vadymlyah

Ukrajinský starosta obvinil Rusov: Použili kazetovú muníciu, vybuchuje nad hlavami ako ohňostroj!

Pri útoku na východoukrajinské mesto  Sloviansk zahynuli najmenej štyria ľudia. Oznámil to v sobotu tamojší starosta Vadym Ľach a zároveň obvinil ruské sily, že pri útoku použili zakázanú kazetovú muníciu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sloviansk je ukrajinské mesto v Doneckej oblasti. Ilustračná snímka.
  2. Olexij Arestovyč
  3. Ruiny budovy po výbuchoch v Belgorode.
  4. Na ilustračnej snímke ukrajinská vlajka na ceste v meste Mariupol počas 54. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v pondelok 18. apríla 2022.
  5. Hasiči zasahujú v ukrajinskom meste Sloviansk.
  6. Andrij Meľnyk.
  7. Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin.
  8. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí v Kyjeve 11. apríla 2022.

K útoku prišlo počas noci, pričom ruské sily mali zaútočiť na oblasti obývané civilistami, v ktorých nie sú žiadne vojenské objekty, uviedol na sociálnej sieti Telegram Ľach. Zároveň informoval, že útok si vyžiadal životy najmenej štyroch ľudí a ďalší siedmi utrpeli zranenia.

Dohovor o kazetovej munícii nepodpísala ani Ukrajina

Podľa Ľacha ruské sily použili kazetovú muníciu, ktorá „vybuchuje nad hlavami ako ohňostroj, no namiesto krásy prináša smrť“.

Zdroj: fb/vadymlyah

Kazetová munícia môže byť odpaľovaná zo zeme delostreleckými systémami alebo zhadzovaná z lietadiel. Vo vzduchu sa rozpadne na množstvo „submunície“ a po dopade dokáže zničiť  rozsiahlu plochu. Medzinárodný Dohovor o kazetovej munícii z roku 2008, ktorý podpísalo 108 krajín, jej používanie zakazuje. Ukrajina ani Rusko sa však k Dohovoru nepripojili.

Výbuchy boli dnes hlásené aj z Mykolajivskej oblasti

Kyjev v sobotu informoval, že ruské sily pokračujú v útoku pozdĺž veľkej časti frontovej línie na východe Ukrajiny. Podľa generálneho štábu ukrajinskej armády sa snažia pomocou delostrelectva naspäť získať stratené pozície v Charkovskej oblasti.

Výbuchy boli v sobotu ráno hlásené tiež z Mykolajivskej oblasti na juhu Ukrajiny, avšak miestne úrady zatiaľ neposkytli bližšie informácie. Ukrajinská strana tiež uviedla, že sa jej podarilo odraziť ruský útok v Doneckej oblasti na východe krajiny, píše DPA.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinský starosta obvinil Rusov: Použili kazetovú muníciu, vybuchuje nad hlavami ako ohňostroj!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti