eReport.sk
Sloviansk je ukrajinské mesto v Doneckej oblasti. Ilustračná snímka.
Na ilustračnej snímke pútač, ktorý na Ukrajine upozorňuje na Doneckú oblasť. Ilustračná snímka. Zdroj: fb/vadymlyah

Lysyčansk je kompletne obkľúčený, tvrdia proruské sily. Kyjev: Mesto kontroluje naša armáda!

Proruskí separatisti v sobotu oznámili, že „kompletne“ obkľúčili mesto Lysyčansk v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny. Ukrajinská strana vzápätí tieto tvrdenia poprela. TASR o tom informuje na základe správ agentúry AFP.

„Dnes sa spoločným úsilím podarilo Národnej milícii Luhanskej ľudovej republiky a ozbrojeným silám Ruskej federácie obsadiť posledné strategicky dôležité vyvýšeniny. To nám umožňuje povedať, že mesto Lysyčansk je kompletne obkľúčené,“ uviedol hovorca separatistických síl podporovaných Ruskom Andrej Maročko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Olexij Arestovyč
  2. Ruiny budovy po výbuchoch v Belgorode.
  3. Starosta mesta Sloviansk Vadym Ľach na snímke z videa.
  4. Na ilustračnej snímke ukrajinská vlajka na ceste v meste Mariupol počas 54. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v pondelok 18. apríla 2022.
  5. Andrij Meľnyk.
  6. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí v Kyjeve 11. apríla 2022.

„Boje v okolí Lysyčansku pokračujú. Našťastie však mesto nebolo obkľúčené a je pod kontrolou ukrajinskej armády,“ uviedol hovorca ukrajinskej národnej gardy Ruslan Muzyčuk pre ukrajinskú televíziu.

Lysyčansk je posledným mestom v Luhanskej oblasti, ktorý ešte bránia ukrajinské jednotky. Jeho dobytie by umožnilo ruským silám dostať sa hlbšie do regiónu Donbas. Toto územie sa stalo hlavným cieľom ruských síl po tom, ako sa im na začiatku invázie nepodarilo dobyť hlavné mesto Kyjev, píše AFP.

Ruské sily minulý týždeň obsadili susedný Severodoneck, ktorý od Lysyčanska oddeľuje iba rieka Severný Doneck. Zámerom Ruska je obsadiť celý Donbas, ktorý tvorí Luhanská a Donecká oblasť. Na časti ich území boli v roku 2014 vyhlásené samozvané proruské separatistické republiky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lysyčansk je kompletne obkľúčený, tvrdia proruské sily. Kyjev: Mesto kontroluje naša armáda!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti