eReport.sk
Čaputovej priorita Ukrajina?
Eduard Chmelár. Foto: tasr

Chmelár: Pacient Matovič je užitočným sluhom mafie, je problémom Slovenska, nie riešením!

Igor Matovič (OĽANO) nikdy nebojoval proti mafii a oligarchom. Žil s nimi v symbióze. A jediné, na čo sa sústredil, je očierňovanie menších rýb, ktoré proti nemu stoja v politickom súboji. Myslí si to politický analytik a komentátor Eduard Chmelár. Matovič vo finále podľa neho nie je bojovníkom proti mafii, ako si sám uvádza aj na volebných lístkoch, ale jej užitočným sluhom. Pravdou je, že oligarchovia za Matoviča skôr zbohatli, ako ochudobneli. A tí, ktorí zneužívajú kapitalistický systém vo svoj prospech, mali počas posledných rokov pokojné životy. Pre Matoviča jednoducho, zdá sa, bola politika vždy dôležitejšia ako boj proti temným stránkam nášho štátu.

„Najlepším účinkom Matovičových tlačoviek o mafii by bolo, keby sme ich aj s jeho súputníkom Sulíkom, bez ktorého by nebol tým, čím je, oboch vyprevadili z parlamentu. Kde takíto ľudia nemajú čo robiť. Čudujem sa, že po tých rokoch chaosu, hystérie a vyvádzania sa ešte nájdu ľudia, ktorí nechápu, že tento pacient je súčasťou problému, a nie riešenia,“ uviedol Chmelár na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovensko podporuje Ukrajinu

Sulíkov škandál je Matovičovým škandálom

Pravdou je, že v prípade, keď sa Sulík naozaj nechal korumpovať Pentou, nechala sa Pentou ovplyvňovať v skutočnosti Matovičova a Hegerova vláda. Teda vláda, ktorej šéfovalo OĽANO. Ak vznikla škoda v stovkách miliónov eur, nespôsobil ju len Sulík. Ale aj celá Matoviča skupina politikov. Skupina tých politikov, ktorí tu sľubovali boj proti korupcii, no po nástupe k moci ju len začali otáčať v svoj prospech.

„Dnes by malo byť každému jasné, že Matovič problém nerieši. Iba zneužíva, že žije z výroby teatrálnych škandálov a že sám sa správa ako mafián,“ pokračuje Chmelár. „Spomeňte si na to, ako tento demagóg a nebezpečný manipulátor začínal. Spomeňte si na to, na čo nalákal svojich prvých voličov. Sľuboval im referendá a odstránenie partokracie, čo bol údajne hlavný zmysel vzniku jeho hnutia. Výsledok? V tejto oblasti nielenže nič neurobil, ale podmienky referenda sa za jeho vlády sprísnili. A partokracia upevnila. Navyše, oligarchii poslúžil tým, že ústavným zákonom zabetónoval súčasný volebný systém, ktorý uľahčuje korupciu a ktorý sám sľuboval zmeniť,“ doplnil.

Druhá šanca pre Matoviča pravdepodobne nepríde

K celému textu pripája Chmelár aj relevantné štatistiky, ktoré majú dokazovať jeho tvrdenia. Dnes žijeme mesiace, v rámci ktorých sa nám Matovič snaží dokazovať, že aj napriek 3 a pol ročnej vlády v podobe chaotickej „trápenky“ si zaslúži šancu. Prieskumy však ukazujú, že je stále vysoko nedôveryhodný, najnedôveryhodnejší a že druhá šanca pravdepodobne nepríde.

„Ak by Matoviča, Šeligu a ostatných šašov, ktorí sa tvária, že bojujú proti mafii, zaujímala podstata problému, tak by sa nesústreďovali len na malé ryby. Veď majetok oligarchov sa za ich vládnutia zdvojnásobil a podľa prieskumu Eurobarometra až 82 % obyvateľov Slovenska je presvedčených, že korupcia je u nás stále rozšírená, pričom až 62 % Slovákov nejaké formy korupcie ticho toleruje, čo je najvyšší podiel v celej Európskej únii – toto je, prosím pekne, výsledok práce údajne antikorupčnej vlády,“ dodal Chmelár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár: Pacient Matovič je užitočným sluhom mafie, je problémom Slovenska, nie riešením!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php