tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
FOTO TASR/AP

Ukrajina ostreľovala most z amerických systémov HIMARS. Sú presné, ale máme ich málo

Ukrajinské ozbrojené sily ostreľovali v noci na stredu strategický Antonivský most v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny, ktorý je pre Moskvu životne dôležitý pri zásobovaní jej tamojších okupačných síl, a použili presný salvový raketový systém HIMARS dodaný Američanmi.

V stredu to potvrdil zástupca šéfa Moskvou dosadenej samosprávy v Chersonskej oblasti Kirill Stremousov. Citovala ho tlačová agentúra AP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Robert Fico. (Smer-SD).
  2. Francúzsky prezident Emmanuel Macron.
  3. Ilustračné foto
  4. Bezpečnostný analytik Radovan Bránik.
  5. Na ilustračnej snímke pracovník Gazpromu.


Tento most cez rieku Dneper, vedúci do Chersonu, stále stojí, ale v ploche mosta sú po útokoch diery a to bráni vozidlám v prechode cezeň, dodal Stremousov.

Antonivský mosť dlhý 1,4 kilometra utrpel pri ukrajinskom ostreľovaní vážne škody už minulý týždeň, keď bol zasiahnutý mnohonásobne. Okupačné úrady ho preto zatvorili pre nákladné vozidlá, ale až do najnovšieho útoku zostal otvorený pre osobné autá.

Systém HIMARS má schopnosť presne zameriavať útoky – je presnejší než pôvodne sovietske raketové systémy Smerč, Uragan a Tornado, ktoré vlastní ruská a aj ukrajinská armáda. Americký systém teda poskytuje ukrajinskej armáde modernú technológiu, ktorú potrebuje na dosiahnutie obratu vo vojne s Ruskom. USA dodali Ukrajine tieto systémy aj preto, aby zvýšili jej bojovú morálku. Kyjev však tvrdí, že počet dodaných systémov je príliš malý na získanie prevahy v bojoch.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina ostreľovala most z amerických systémov HIMARS. Sú presné, ale máme ich málo

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku