eReport.sk
Účelové zadržanie Aláča
Predseda Smeru Robert Fico, foto:yt/smersd

VIDEO Fico: Čaputová sa oficiálne postavila na čelo policajného prevratu, chce vládnuť aj po voľbách!

Účelové zadržanie Aláča? V službe možno nakoniec ostanú len tí, ktorí neupozorňujú na nutnosť dodržiavať zákon. Tak pôsobia posledné aktivity prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá najprv odvolala exministra vnútra Ivana Šimka, aby neskôr veľmi podobný proces spravila aj so šéfom Slovenskej informačnej služby Michalom Aláčom. V prípade Šimka sa jedná o jej osobného nominanta, v prípade Aláča sa jedná o nominanta koalície OĽANO, Sme rodina, SaS a Za ľudí. Zdá sa však, že Čaputová s Matovičom zabudli niektorým svojim nominantom vysvetliť, že zákony v prípade kriminalizácie opozície dodržiavať nemajú.

Účelové zadržanie Aláča?

Podľa predsedu opozičnej strany Smer-SD Roberta Fica je Aláčov koniec dôkazom toho, že jeho zadržanie a obvinenie bolo účelové a to s cieľom zbaviť sa ho. Vo finále podľa Fica bude odstavený každý, kto namiesto poslušnosti bude poukazovať na zákon.

Zdroj: yt/smersd

Je pravdou, že kombinácia rôznych udalostí už začína byť viac ako podozrivá. Prezidentka sa najprv prvýkrát zastala obvinených čurillovcov, proti ktorým existuje veľký počet dôkazov. Tie obyvateľstvo má koniec koncov možnosť počuť na rôznych tlačových konferenciách. Neskôr prišlo povyšovanie čurillovcov, ktoré pôsobilo ako odmena. Vyšetrovateľ Ďurka bol navyše presunutý na Úrad inšpekčnej služby, ktorý vedie živú kauzu proti jeho osobe. Predchádzalo tomu spomínané odvolanie Šimka. Odvolanie Aláča do tejto mozajky zapadá a to je problém. Ak sa v bezpečnostných zložkách deje s podporou prezidentky niečo, čo prekračuje zákon, občania to nutne musia vedieť, aby mohli, napríklad aj v parlamentných voľbách, ochrániť demokraciu a právny štát.

Vydierač Hamran?

Otvoriť by sa taktiež podľa Fica mohlo podozrenie, že Čaputovú a Ódora niekto vydiera. Konkrétne by sa malo jednať o prezidenta policajného zboru Štefana Hamrana. Druhou možnosťou je vraj to, že Čaputová robí cez Hamrana politiku v prospech Progresívneho Slovenska.

„Čaputovú s Ódorom buď niekto vydiera, alebo potrebujú tieto zločinecké skupiny na NAKA na plnenie politických úloh,“ tvrdí Fico. Hamran mal byť podľa neho totižto do funkcie navrhnutý práve poradcom ministra vnútra a členom PS Jaroslavom Spišiakom. Pre presadenie Hamrana bolo dokonca nutné meniť zákon, lebo Hamran nespĺňal niektoré podmienky pre zvolenie na čelo polície. Podobný scenár už poznáme aj z prípadu zvláštneho zvolenia Daniela Lipšica za špeciálneho prokurátora.

Zachová sa Čaputová nedemokraticky?

„Čaputová s Ódorom sa pustili na krivé chodníčky. Aby pomohli PS, aby vytvorili ďalší priestor na diskreditáciu opozície, aby sa pripravili na pokračovanie vo vládnutí po voľbách, keď nedajú šancu víťazovi volieb zostaviť vládu,“ dodal Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Čaputová sa oficiálne postavila na čelo policajného prevratu, chce vládnuť aj po voľbách!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php