eReport.sk
Zuzana Čaputová, Michal Kovačič Zdroj: YouTube - Markíza

KOMENTÁR: Michal Kovačič ešte ani v nedeľu predpoludním nemá zverejnených hostí relácie Na telo


Ťažké časy pre TV JOJ a Markízu. Zdá sa, že všetko je dnes inak ako bolo pred parlamentnými voľbami. Politici čakali na pozvanie do niektorej z politických relácií ako na spasenie a domáhali sa, podaktorí dokonca prosili o možnosť účasti. Moderátori komerčných televízií robili „sito“, drahoty, boli v pozícii neobmedzených vládcov nad politickým osudom toho či tamtoho politika.

Ťažké časy pre TV JOJ a Markízu

Dnes je však všetko inak. Po ukončení spolupráce medzi TV JOJ a Janou Krescanko Dibákovou bude podľa všetkého zažívať ťažké časy aj Michal Kovačič a TV Markíza. V uplynulom týždni oznámila vláda po rokovaní, že vládni politici sa nebudú zúčastňovať vlajkovej lode politiky TV Markíza – relácie Na telo. Dôvodom má byť počínanie si známeho moderátora a aj celkovo prístup tejto komerčnej televízie k vládnym politikom. Tento, negatívny postoj je dlhodobý. Rovnako sa moderátori komerčných televízií správali k súčasným vládnym politikom aj vtedy, keď boli ešte v opozícii.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha
  2. Eduard Chmelár
  3. NAKA zasahuje ako komando

Jana Krescanko Dibáková mala už dlhšie problém obsadiť kreslá pre hostí vo svojej relácii Na hrane. Teraz, zdá sa, bude mať rovnaký problém aj známy moderátor konkurenčnej televízie.

Kde sú tie časy…

Kde sú tie časy, keď mali politické relácie v komerčných televíziách taký „cveng“ a hodnotu, že politici prosili, aby sa ich mohli zúčastniť. Všetko sa zmenilo po jesenných parlamentných voľbách. Zvíťazila alternatíva, zvíťazili politici, ktorých mainstreamové médiá predtým hanili a ignorovali, dokonca niektorým dali embargo. Ľudia, ktorí sa v klasickej a sledovanej televízii neukázali roky, získali desiatky tisíc krúžkov. Toto zmenilo mediálnu mapu Slovenska.

Politici dnešnej vlády mnohí prerazili cez alternantívu, cez sociálne siete a mainstreamové médiá k svojmu úspechu nepotrebovali. A uvedomili si, že ich nepotrebujú ani dnes, keď je už po voľbách. A toto môže televíznym politickým reláciám zlomiť krk.

TASR tradične každý víkend prináša informáciu o tom, ktorí politici sa zúčastnia politických diskusií. Na telo v prehľade tentokrát chýba. Dozvedáme sa iba to, že v nedeľu 14. apríla o 11.00 na TA3 V politike bude Tomáš Taraba, podpredseda vlády a minister životného prostredia SR, SNS a Martin Dubéci, predseda poslaneckého klubu Progresívne Slovensko a na RTVS v O 5 minút 12 Ľuboš Blaha, podpredseda NR SR, podpredseda strany Smer-SD a Jozef Hajko, poslanec NR SR, KDH.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KOMENTÁR: Michal Kovačič ešte ani v nedeľu predpoludním nemá zverejnených hostí relácie Na telo

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne