eReport.sk
Vojenské letisko neďaleko Voroneže. Foto: tasr/ap

Ukrajina tvrdí, že zostrelila ďalšiu ruskú stíhačku Su-34


Tvrdenie Ukrajiny nebolo bezprostredne možné nezávisle overiť. Su-34 je nadzvukový stíhací bombardér určený na vykonávanie raketových a bombových útokov.

Vzdušné sily ukrajinskej armády zostrelili v nedeľu ráno ruskú stíhačku lietadlo Su-34. Podľa BBC o tom informoval ich veliteľ generálporučík Mykola Oleščuk.

„Dnes, okolo 06.00 h, sa ďalší Su-34 ‚úspešne vrátil‘ na základňu!“ napísal Oleščuk na svojom kanáli v aplikácii Telegram. Jeho tvrdenie nebolo bezprostredne možné nezávisle overiť.

Ďalej uviedol, že vzdušným silám sa v noci na nedeľu podarilo zostreliť 12 zo 14 útočných dronov a jednu riadenú raketu Ch-59.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vpravo) a britský premiér Rishi Sunak
  2. Nemecký kancelár Olaf Scholz.

Ruské jednotky podľa ukrajinskej armády za posledných 24 hodín zaútočili aj tromi protilietadlovými riadenými strelami S-300 a tromi riadenými strelami Ch-22.

Už v sobotu Oleščuk oznámil, že ukrajinské sily zostrelili dva ruské stíhacie bombardéry typu Su-34 a jednu viacúčelovú stíhačku Su-35.

Su-34 je nadzvukový stíhací bombardér určený na vykonávanie raketových a bombových útokov na pozemné ciele v hĺbke nepriateľského územia, ako aj na ničenie nepriateľských vzdušných cieľov, uvádza sa na webovej stránke ruského ministerstva obrany. Lietadlo môže niesť letecké bomby a riadené strely a je vybavené kanónom.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina tvrdí, že zostrelila ďalšiu ruskú stíhačku Su-34

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne