eReport.sk
Ilustračné foto: Shutterstock

TRAGÉDIA v Rusku: Páchateľ strieľal na univerzite. O život prišlo osem ľudí

AKTUALIZOVANÉ – Pri pondelkovej streľbe v areáli Permskej štátnej univerzity na východe európskej časti Ruska zahynulo osem ľudí. Oznámil to Vyšetrovací výbor Ruskej federácie, informovali agentúry RIA Novosti a TASS.

„V dôsledku (streľby) zahynulo osem ľudí a niekoľko sa zranilo. Presné informácie o obetiach a zranených sa spresňujú,” uviedla hovorkyňa Vyšetrovacieho výboru Svetlana Petrenková.

K streľbe v areáli univerzity prišlo v pondelok okolo 11.00 h miestneho času. Vyšetrovací výbor neskôr uviedol, že útočníkom bol jeden zo študentov školy, ktorého príslušníci polície pri zadržaní postrelili. Podľa spravodajského portálu RBK je strelcom 18-ročný Timur Bekmansurov. Proti útočníkovi začala polícia trestné stíhanie pre vraždu.

Podľa údajov ruského ministerstva zdravotníctva sa pri streľbe zranilo najmenej 24 ľudí a sedem z nich hospitalizovali. Stav jedného z hospitalizovaných je pritom kritický. Ranení však neutrpeli iba strelné poranenia, niektorí sa totiž zranili aj pri tom, keď v panike vyskakovali z okien, uvádza agentúra Interfax.

Pozostalým obetí vyjadril úprimnú sústrasť aj ruský prezident Vladimir Putin. Zároveň nariadil premiérovi Michailovi Mišustinovi, aby do Permu vyslal ministra školstva Valerija Faľkova i ministra zdravotníctva Michaila Muraška, ktorí tam majú organizovať pomoc pre zranených a pozostalých obetí, oznámil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti