eReport.sk
Obvinený Dušan Dědeček.
Dušan Dědeček si vypočul verdikt súdu. Foto: tasr

TRAGÉDIA NA ZOCHOVEJ: Súd rozhodol. Dědeček putuje do väzby!


AKTUALIZOVANÉ Obvineného vodiča Dušana D. z tragickej dopravnej nehody v centre Bratislavy s piatimi obeťami vzali do väzby. V piatok o tom rozhodol Krajský súd v Bratislave, keď čiastočne vyhovel sťažnosti prokurátora proti minulotýždňovému rozhodnutiu Okresného súdu Bratislava I.

Dôvodom na väzobné stíhanie je reálna obava z pokračovania v trestnej činnosti. Prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry žiadal pre Dušana D. aj väzbu pre hrozbu úteku. Predsedníčka senátu krajského súdu zdôraznila, že vzatie do väzby nie je rozhodnutím o vine obvineného.

Trojčlenný senát neprijal toto rozhodnutie jednohlasne. Jeden z členov nesúhlasil so vzatím Dušana D. do väzby, keďže podľa jeho názoru nebola u obvineného zistená reálna bezprostredná hrozba pokračovania v trestnej činnosti.

„Klient bol na túto alternatívu pripravený. Je mu ľúto, že nemôže úplne odovzdať svoju agendu v Deaflympijskom výbore Slovenska, a ťažko sa zmieruje s tým, čo spravil,“

reagoval Kučera.

„Vzal som rozhodnutie krajského súdu na vedomie. Chcel by som prejaviť úctu a vďaku za jeho rozhodnutie,“ uviedol prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Juraj Chylo.

Dědeček je pripravený niesť následky svojho konania

Krajský súd zrušil rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I. Ten minulý týždeň skonštatoval dôvodnosť vzneseného obvinenia, ale dôvody na vzatie obvineného do väzby nevidel.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hamran a čurillovci sa vyhrážajú
  2. Obvinený Dušan Dědeček.
  3. Kurilovská by mala vraj vyvodiť zodpovednosť za postrelenie študentky.
  4. Policajná páska na nábreží Dunaja po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave 12. októbra 2022.
  5. Inštitút väzby je na Slovensku stále problematický
  6. Na ilustračnej snímke policajná hliadka počas kontroly vodičov.
  7. Horiace sviečky na zastávke MHD Zochova v v centre Bratislavy na pamiatku obetí nedeľnej tragickej dopravnej nehody.
  8. Obvinený Dědeček opäť pred súdom nepochodil

Na začiatku piatkového verejného zasadnutia prokurátor poukázal na to, že obvinený riadil automobil v stave ťažkej opitosti. Obhajca Jiří Kučera potom odovzdal súdu potvrdenie, že jeho klient dobrovoľne odovzdal polícii cestovný pas. Obvinený pred senátom uviedol, že ho veľmi mrzí to, čo sa stalo. „Nemôžem to vziať späť. Nemám záujem sa vyhnúť trestu, ktorý prežívam už v sebe sám dlhé dni a noci,“ povedal Dušan D.

Čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie. Obvinený pod vplyvom alkoholu šoféroval v nedeľu 2. októbra neskoro večer auto, ktoré narazilo v centre Bratislavy do zastávky mestskej hromadnej dopravy Zochova. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TRAGÉDIA NA ZOCHOVEJ: Súd rozhodol. Dědeček putuje do väzby!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: