eReport.sk
Policajná páska na nábreží Dunaja po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave 12. októbra 2022.
Policajná páska na nábreží Dunaja po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave 12. októbra 2022. Foto: tasr

FOTO Kto môže za streľbu v Bratislave? Na sieti sa mal objaviť extrémistický manifest!

BRATISLAVA – Muž opakovane odpisoval ľuďom, ktorí mu po streľbe komentovali príspevky, informoval portál refresher.sk. K incidentu na Zámockej ulici v Bratislave, pri ktorom zomreli dvaja ľudia a jedna osoba skončila so zraneniami, sa na Twitteri vraj hlási mladý Slovák. „Jeho účet zámerne nezverejňujeme,“ odkazuje slovenský spravodajský web.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Prezidentkou Slovenska
 2. Ján Hrčka priniesol závažné informácie. Stalo sa tak na štvrtkovom mestskom zasadnutí. Developer, ktorý stavia Slnečnice, dlhuje samospráve Petržalky vysokú sumu.
 3. Špeciálny prokurátor SR Daniel Lipšic.
 4. Policajti na lodi prehľadávajú nábrežie Dunaja po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave 12. októbra 2022.
 5. Miesto činu
 6. Na kombosnímke miesto streľby v centre Bratislavy a údajný páchateľ, ktorý tam zabil dvoch ľudí.
 7. Policajti po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave 12. októbra 2022.
 8. Matovič sa zastáva Karasa
 9. Policajti po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave 12. októbra 2022.
 10. Obvinený Dušan Dědeček.
 11. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie.
 12. Policajti po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave 12. októbra 2022.
 13. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie.
 14. Na snímke prikryté telo po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave 12. októbra 2022.

„Mladík na svojom profile niekoľko hodín pred streľbou pri LGBT bare Tepláreň zverejnil viac ako 60-stranový manifest. V ňom sa opisuje ako chlapec zo Slovenska, narodený v roku 2003,“ napísal refresher.sk.

Svoj čin vraj neľutuje a cíti sa dobre

Redakcia Refresheru pripomína, že predmetný obsiahly dokument čítala „Manifest obsahuje sekcie, v ktorých autor incident označuje za ´svoju operáciu´ a vinu za svetové problémy opakovane zvaľuje na židovskú komunitu spoločne s LGBTI komunitou. Hovorí o údajnej nevyhnutnosti ´boja za bielu rasu´,“ informuje portál.

 

FOTO Polícia v akcii, pátra po strelcovi, ktorý v bratislavskom centre zabíjal zbraňou

GALÉRIA – Foto: tasr

Dotyčný podľa webu „v stredu ráno pridal na Twitter  príspevok, v ktorom oznámil, že svoju operáciu naozaj vykoná. Krátko po streľbe na Zámockej majiteľ účtu po anglicky napísal, že svoj čin neľutuje a cíti sa dobre. Viackrát pritom interagoval s ľuďmi, ktorí mu príspevky komentovali a vypytovali sa, či naozaj strieľal on.

Urobil si vraj aj selfie pred barom Tepláreň

Ako ešte redakcia refresheru uviedla, profil dotyčného muža „obsahuje desiatky príspevkov, v ktorých majiteľ účtu celé mesiace vzdáva úctu pravicovým extrémistom či nacistickým pohlavárom. Zároveň jeho účet pôsobí tak, že sa na útok dlho pripravoval.“

„V sérii príspevkov z uplynulých mesiacov si mladík mnohokrát urobil selfie doma pred zrkadlom, v prírode či priamo v meste. Na jednej z fotografií (pridal ju v polovici augusta) si robí selfie priamo pred barom Tepláreň, kde sa dnes večer odohral tragický incident,“ dodal v článku refresher.

Bratislavský primátor: Myslím aj na LGBTI+ komunitu

Polícia po páchateľovi, ktorý večer na Zámockej ulici v Bratislave zastrelil dvoch ľudí a jednu osobu zranil, naďalej pátra. Na sociálnej sieti to uviedol ešte pred polnocou primátor hlavného mesta Matúš Vallo. Aktuálna situácia si podľa jeho slov vyžiadala v meste viaceré bezpečnostné opatrenia, ktoré stále trvajú. Polícia deklaruje, že sa prípadom intenzívne zaoberá.

Po nedávnej tragédii na neďalekej zastávke Zochova zažíva podľa Valla Bratislava v krátkom čase ďalší tragický večer. Rodinám, priateľom a blízkym vyjadril úprimnú sústrasť. „Myslím aj na LGBTI+ komunitu, ktorou tento čin otriasol. Aj keď povaha útoku nie je potvrdená, nešťastie sa udialo v podniku, v ktorom sa cítili prijatí a v bezpečí,“ uviedol bratislavský primátor.

Zdroj: fb/vallo.primator

Starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová podľa TASR odsúdila akékoľvek prejavy násilia v tejto bratislavskej mestskej časti. „V súvislosti so streľbou na Zámockej ulici vyjadrujem hlboké poľutovanie,“ vyhlásila na sociálnej sieti.

Polícia žiada: Nešírte nepotvrdené informácie

Polícia na sociálnej sieti pred polnocou informovala, že intenzívne pracuje na objasnení streľby. Zároveň sa verejnosti poďakovala za všetky informácie, ktoré dostáva na čísle 158. „Žiadame verejnosť o minimalizovanie šírenia nepotvrdených informácií na sociálnych sieťach,“ skonštatovala.

Zdroj: fb/policiaslovakia

Večerná streľba v Bratislave si vyžiadala dvoch mŕtvych mužov a jednu zranenú ženu, ktorú previezli do jednej z bratislavských nemocníc. Ozbrojený páchateľ ja na úteku. Pátra po ňom polícia aj za pomoci vrtuľníka i člnov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Kto môže za streľbu v Bratislave? Na sieti sa mal objaviť extrémistický manifest!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre