eReport.sk
Obvinený Dědeček opäť pred súdom nepochodil
Vodič auta smrti Dušan Dědeček, ktorý opitý zrazil a usmrtil päť mladých ľudí, si v base posedí 15 rokov. Foto: tasr

Dědeček s odvolaním neuspel! Sudca sťažnosť zamietol, zostáva vo väzbe


Šéfka Okresnej prokuratúry Bratislava I odstúpila pre nesprávny postup po tragickej nehode na Zochovej ulici v Bratislave. Informuje o tom TV Joj s tým, že okresná prokurátorka porušila interný predpis, keď bezodkladne po zistení rozsahu tragickej nehody neinformovala svojho nadriadeného. Tým je krajský prokurátor Rastislav Remeta.

S odvolaním neuspel

Remeta informáciu televízii v pondelok potvrdil s tým, že o uvoľnenie z funkcie požiadala sama okresná prokurátorka po pohovore s nadriadeným. „Vykonal som pohovor s okresnou prokurátorkou Bratislava I v súvislosti s porušením interných predpisov ohlasovania mimoriadnych udalostí,“ povedal Remeta. Ako doplnil, s odstupom času sa okresná prokurátorka rozhodla, že podá žiadosť o uvoľnenie z funkcie.

Tragédia na Zochovej ulici v Bratislave, pri ktorej opitý vodič usmrtil päť mladých ľudí a ďalšie osoby zranil, je mimoriadnou udalosťou, ktorú majú prokurátori povinnosť okamžite hlásiť nadriadenému. Ide o interný predpis vydaný generálnym prokurátorom v roku 2021. „Preskúmaním postupu niektorých prokurátorov v rámci Krajskej prokuratúry Bratislava som zistil, že dochádza k neskorému hláseniu mimoriadnych udalostí, čo v podmienkach prokuratúry nie je možné,“ povedal Remeta.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kurilovská by mala vraj vyvodiť zodpovednosť za postrelenie študentky.
  2. Obvinený Dušan Dědeček.
  3. Obvinený Dušan Dědeček.
  4. Inštitút väzby je na Slovensku stále problematický
  5. Pohľad na vozidlo po tom, ako ním 25-ročný šofér vrazil do chodkyne.

Ako doplnil, o všetkých trestných činoch, ktoré by spadali pod ohlásenie mimoriadnej udalosti, musí byť ihneď informovaný krajský prokurátor a ten podľa vyhodnotenia danej situácie informuje generálneho prokurátora SR.

Nedodržala príkazy generálneho prokurátora

Prokurátori podľa príkazu generálneho prokurátora SR musia hlásiť mimoriadne udalosti pri dopravných nehodách nadriadeným, keď dôjde k usmrteniu viac ako troch osôb, vážnemu zraneniu minimálne siedmich osôb či škode presahujúcej sumu 333.000 eur. Okrem toho sa za takú udalosť považuje aj situácia, ktorá môže vzbudiť ohlas verejnosti, napríklad usmrtenie známej osoby z verejného života, politika, umelca, ale aj novinára.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dědeček s odvolaním neuspel! Sudca sťažnosť zamietol, zostáva vo väzbe

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: