eReport.sk
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan plánuje napadnúť Sýriu. Vraj kvôli bezpečnosti na hraniciach. Foto: tasr/ap

Toto myslia vážne? Kremeľ odporúča Turecku neútočiť na Sýriu! Dôvod je šokujúci

Niektorí politici sa asi celkom pomiatli. A tí v Rusku asi dvojnásobne. Ak by to tak nebolo, potom by, ako agresor na Ukrajine, nemohli odhovárať Turecko od vojenskej operácie v Sýrii, ktorú považuje za – nerozumnú.

Rusko považuje možnú vojenskú operáciu Turecka v Sýrii za nerozumnú, pretože by mohla eskalovať a destabilizovať situáciu v krajine. V stredu to povedal ruský vyslanec pre Sýriu Alexander Lavrentiev. TASR správu prevzala od agentúry Reuters, ktorá sa odvoláva na ruskú štátnu agentúru RIA Novosti.

Ďalšia vojna na „zabezpečenie mieru“!

Lavrentiev tiež podľa ruskej agentúry TASS uviedol, že Moskva už nepovažuje švajčiarsku Ženevu za vhodné miesto na rokovania medzi zástupcami sýrskej vlády a opozície. Ruský vyslanec sa v stredu v kazašskom hlavnom meste Nur-Sultan zúčastnil na rokovaniach s predstaviteľmi Turecka, Iránu, sýrskej vlády a povstalcov.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan na začiatku júna avizoval, že Ankara čoskoro spustí novú ofenzívu v dvoch regiónoch na severe Sýrie na zaistenie bezpečnosti svojich južných hraníc. Táto operácia bude podľa neho návratom k snahám Turecka o vytvorenie 30-kilometrovej bezpečnej zóny pozdĺž hraníc so Sýriou.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na ilustračnej snímke protilietadlový raketový systém S-300.
  2. Minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu (druhý zľava) a ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba (druhý sprava) podpísali dohodu počas ich stretnutia v Kyjeve 3. februára 2022. Foto: tasr/ap
  3. laboratórium, vedci

Turecko od roku 2016 uskutočnilo tri veľké vpády do severnej Sýrie, pričom prevzalo kontrolu nad rozsiahlymi oblasťami v sýrskom pohraničí. Zdôvodnilo to potrebou eliminácie hrozby, ktorú pre jeho bezpečnosť predstavujú milície sýrskych Kurdov, známe pod názvom Oddiely ľudovej sebaobrany (YPG).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Toto myslia vážne? Kremeľ odporúča Turecku neútočiť na Sýriu! Dôvod je šokujúci

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti