eReport.sk
Foto: tasr

Obrovský lesný požiar na juhozápade Turecka!

Hasiči bojujú na juhozápade Turecka s lesným požiarom. Do jeho hasenia bolo v oblasti známej ako Bördübet ležiacej neďaleko letoviska Marmaris nasadených 20 vrtuľníkov a 14 lietadiel. Uviedol to turecký minister poľnohospodárstva a lesníctva Vahit Kirišci, ktorý zasiahnutú oblasť navštívil, informuje v stredu agentúra Reuters.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na archívnej snímke kolóny vozidiel na diaľnici A1 pred tunelom Čelinka v Chorvátsku.


„Intenzívne úsilie našich tímov dostať oheň pod kontrolu pokračuje,“ napísal Kirišci na Twitteri. Dodal, že požiar nepredstavuje hrozbu pre obývané oblasti.
Požiar, ktorý rozdúchava silný vietor, vypukol podľa úradu guvernéra provincie Mugla v utorok približne o 20.00 h miestneho času (19.00 h SELČ).

Príčina dosiaľ nie je známa. Do hasenia je podľa tureckých úradov zapojených takmer 1500 osôb, a okrem zmienených vrtuľníkov a lietadiel tiež vyše 360 vozidiel.

Reuters uvádza, že tieto scény pripomínajú ničivé vlaňajšie požiare, ktoré v Turecku zničili desaťtisíce hektárov porastov a podľa prieskumného programu EÚ Copernicus boli najintenzívnejšie, aké tam dosiaľ zaznamenali.

Vláda tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoana čelila v súvislosti s vlaňajšími požiarmi ostrej kritike za svoju nepripravenosť. Bránila sa práve tvrdením, že išlo o vôbec najhoršie požiare v dejinách Turecka. Podľa vedcov sú vlny horúčav vďaka klimatickej zmene čoraz pravdepodobnejšie a zároveň aj intenzívnejšie.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obrovský lesný požiar na juhozápade Turecka!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti