eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin počas videokonferencie s ministrami o krokoch na zmiernenie následkov sankcií Foto: tasr

Tokajev narovinu Putinovi: Kazachstan zrejme neuzná separatistické republiky na Ukrajine

Kazachstan s najväčšou pravdepodobnosťou neuzná samozvanú separatistickú Doneckú ľudovú republiku (DĽR) a Luhanskú ľudovú republiku (LĽR) za nezávislé štáty. Na Medzinárodnom ekonomickom fóre v Petrohrade to počas diskusie so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom povedal kazašský prezident Kasym-Žomart Tokajev.

Tokajev v piatok vysvetlil, že v súčasnom medzinárodnom systéme je viac než právo národa na sebaurčenie uprednostňovaný princíp územnej celistvosti štátov. Preto Kazachstan neuznáva Taiwan, Kosovo, Abcházsko či Južné Osetsko. „A tento princíp samozrejme platí aj pre kvázi štátne oblasti ako Doneck a Luhansk,“ povedal prezident Kazachstanu.

Obrana separitistov na Ukrajine?

DPA pripomenula, že Tokajevove slová kontrastujú s vyjadreniami ruského prezidenta Putina. Rusko uznalo DĽR aj LĽR v rámci hraníc stanovených v ich ústavách a tvrdí, že ich obrana je jedným z dôvodov „špeciálnej operácie“ na Ukrajine. Nemecká agentúra doplnila, že hoci je Kazachstan blízkym spojencom Moskvy, Tokajev od začiatku plne nepodporoval ruskú vojnu na Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Robert Fico (Smer-SD).
  2. Na ilustračnej snímke ruská nukleárna zbraň.

„Ukrajina má právo na zachovanie územnej celistvosti“

„Existujú rôzne názory, sme otvorená spoločnosť,“ povedal kazašský prezident a opäť poukázal na právo Ukrajiny na zachovanie jej územnej celistvosti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Tokajev narovinu Putinovi: Kazachstan zrejme neuzná separatistické republiky na Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti