eReport.sk
Peter Kremský (OĽANO).
Peter Kremský (OĽANO). Zdroj: tasr

To vážne? Matovičov poslanec vyháňa Kollára z vlády: Nech si to skúsi! My necúvneme pred vyhrážkami

Do veľkej (a najmä politickej) diskusie okolo paragrafu 363, ktorý umožnil námestníkovi generálneho prokurátora Jozefovi Kanderovi zrušiť viacero obvinení, sa zapojil aj poslanec OĽANO Peter Kremský. Ten patrí medzi najvernejších a najlojálnejších k svojmu straníckemu šéfovi – Igorovi Matovičovi. „A ak chce niekto bojovať za takúto kováčikovskú prokuratúru aj za cenu toho, že bude vydierať koaličných partnerov odchodom z vlády, nech si to skúsi,“ zdôraznil Kremský vo svojom vyhlásení, čím síce neadresne, ale poslal odkaz práve hnutiu Sme rodina, ktoré kategoricky a opakovane odmietlo zrušenie diskutovaného paragrafu.

My necúvneme pred vyhrážkami ľudí, ktorí si právny systém roky ohýbali po svojom a radi by to robili ďalej! My vydržíme a nevzdáme sa!!! S tým počítajte!,

zastrájal sa poslanec Peter Kremský (OĽANO)

Podľa Kremského ide vraj do tuhého. Tvrdí, že generálna prokurátora to sériovo dáva „na Kováčika“, ktorý stopol 60 obvinení, keď pri nich nepodal obžalobu.

„Načo je nám takáto prokuratúra?“

„Generálna prokuratúra to zjavne vymyslela ešte lepšie, pre istotu zastavuje aj vyšetrovanie, aby sa informácie ani nedostali na verejnosť, nie to ešte pred súd. Načo je nám takáto prokuratúra? Ktorá namiesto aby žalovala zločiny, bojovala so zlom, odhaľovala trestné činy, tak ich vyšetrovanie zastavuje?,“ položil si Kremský aj takto rečnícke otázky.

Za seba ešte napísal, že zmenu paragrafu 363 rozhodne podporí. Prečo? „Aby prokuratúre neumožňoval zastaviť vyšetrovanie a trestné konanie, ale iba ho opätovne otvoriť, ak bolo políciou alebo iným prokurátorom zastavené,“ vysvetlil.

„My vydržíme a nevzdáme sa“

Záverom svojho statusu vyjadril Kremský silné odhodlanie ísť za cieľom, ktorým je zmena 363-ky. „Toto bola posledná kvapka. A ak chce niekto bojovať za takúto kováčikovskú prokuratúru aj za cenu toho, že bude vydierať koaličných partnerov odchodom z vlády, nech si to skúsi. Asi bude z nej naozaj musieť odísť, aby pochopil, že OĽANO to s bojom proti korupcii a očistou prokuratúry, myslí naozaj vážne. My necúvneme pred vyhrážkami ľudí, ktorí si právny systém roky ohýbali po svojom a radi by to robili ďalej! My vydržíme a nevzdáme sa!!! S tým počítajte!,“ tvrdo odkázal Kremský, ktorý síce nemenoval Borisa Kollára ani jeho hnutie Sme rodina. Kollárovci sú však z koalície jediní, ktorí majú veľký problém s rušením paragrafu 363.

Zdroj: fb/peterkremskyolano

“My by sme žiaden paragraf 363 nepotrebovali, ak by sme na Slovensku mali istotu, že trestné konania prebiehajú zákonne,” poznamenal dnes minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) pred rokovaním koaličnej rady, kde mali zástupcovia koalície diskutovať práve o 363-ke.

Aj totop by vás mohlo zaujímať:

  1. Robert Kaliňák, Robert Fico a Igor Melicher.
  2. Boris Kollár.
  3. Bývalý generálny prokurátor Jaromír Čižnár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

To vážne? Matovičov poslanec vyháňa Kollára z vlády: Nech si to skúsi! My necúvneme pred vyhrážkami

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti