tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Kollár a Krištúfková Foto: profimedia

Kollár so sporným titulom zotrel Remišovú: Si bábkoherečka! Kto sa jej zastal?

O šéfovi strany Sme rodina kedysi expremiér Igor Matovič vyhlásil, že je najspoľahlivejším koaličným partnerom. Vzťahy medzi lídrami koaličných strán však zrejme poriadne preverí osoba generálneho prokurátora. Kým Boris Kollár nechce ani len počuť o úprave či zrušení paragrafu 363, ktorý dáva generálnej prokuratúre takmer neobmedzenú moc, ostatní koaliční partneri to vidia inak.

Po vražde Jána a Martiny bola silná objednávka vo verejnosti na transparentnú, otvorenú a hlavne nestrannú prokuratúru. Dnes sa deje pravý opak,“ myslí si vicepremiérka a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová. Jej slová sa evidentne dotkli koaličného partnera a šéfa Sme rodina Borisa Kollára, ktorý poslal ministerke štipľavý odkaz. „Mrzí ma, keď sa k právu a vôbec k právnemu systému vyjadruje pani predsedníčka, ktorá má vyštudované bábkoherectvo. Ja by som jej odporučil, keby sa obrátila na odborníkov, ktorí sa rozumejú právu a čítali si tých 72 strán rozhodnutia generálnej prokuratúry a potom sa vyjadrovala a nerobila to emotívne,“ povedal v diskusnej relácii Na telo predseda parlamentu, ktorý sám čelil podozreniu z plagiátorstva pri zhotovení svojej diplomovej práce.

Kollár si podal Remišovú. Dôvodom bolo jej vzdelanie. – Foto: fb/NatelosMichalomKovacicomTVMarkiza

Remišovú zrejme Kollárove slová zamrzeli, i keď to otvorene nepriznala. „Vždy som si vyberala cestu tvrdej práce. Napríklad keď na francúzskej Sorbone, jednej z desiatich najlepších univerzít EÚ, sme úspešne dokončili štúdium iba dvaja z 30 študentov,“ nenápadne sa pochválila svojimi študijnými výsledkami. Na pomoc jej pribehol aj stranícky kolega Juraj Šeliga.

– Foto: fb/remisova.veronika

Veronika Remišová nie je dokonalá a všetci vedia, že nikdy sme neboli blízki priatelia a x – krát som s ňou bol v spore. Napriek tomu, by mi prišlo trápne tváriť sa, že sa nič nestalo. Pretože, aby koaličný partner útočil na Veroniku za jej vzdelanie (mimochodom vyštudovala tri vysoké školy, vrátane prestížnej Sorbonne) mi príde ako hrubý, nekorektný – ad hominem faul “pod pás”! A prečo? Pretože chce hovoriť o tom, aké široké má mať oprávnenia generálny prokurátor,“ rozohnil sa poslanec.

Čítajte viac:

  1. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí)
  2. Milan Krajniak (Sme rodina)
  3. Peter Kremský (OĽANO).
  4. Účastníci zhromaždenia Za odpochodovanie plagiátorov z politiky mali v rukách aj takéto odkazy.

Zvláštne, že ani Remišová ani Šeliga, neargumentovali škandálom Borisa Kollára, keď čelil podozreniu, že jeho diplomová práca je plagiát. Súčasný šéf parlamentu získal vysokoškolský titul Mgr. na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici. Navštevovala ju aj Kollárova expriateľka a súčasná poslankyňa Petra Krištúfková. Išlo o súkromnú vysokú školu, kde boli neskôr zistené nedostatky. Škola napríklad nevedela dokázať, či tam ešte stále prebieha výučba. Ministerstvo školstva jej neskôr odobralo súhlas na pôsobenie.

Remišová má zverejnený svoj životopis aj s dosiahnutým vzdelaním. – Foto: mirri.gov.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár so sporným titulom zotrel Remišovú: Si bábkoherečka! Kto sa jej zastal?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku