eReport.sk

TO MYSLIA VÁŽNE? Pripitá hovorkyňa je späť! Omilostil ju minister Vlčan?

Obsadila opäť lukratívny džob! EReport ešte v marci informoval o poriadnom prešľape vtedajšej hovorkyne ministerstva pôdohospodárstva Anežky Šrojty Hrdej. Tá totiž na pracovisku nafúkala. Vtedajší šéf rezortu sa s ňou nemaznal a poslal pripitú hovorkyňu kadeľahšie. Jeho nasledovník Samuel Vlčan ale Šrojtu Hrdú omilostil a dal jej druhú šancu. Tá si totiž po novom opäť užíva lukratívne miesto v štátnej správe!

Návrat pripitej zamestnankyne

Koncom februára hovorkyňa a šéfka odboru komunikácie v jednej osobe na ministerstve pôdohospodárstva urobila poriadny krok vedľa. Nie úplne vzorná zamestnankyňa nafúkala v ten deň 0,62 promile. Ministerstvo začalo škandál riešiť až o pár dní, keď sa o tému začal zaujímať eReport. Následne na to ju vtedajší minister Ján Mičovský “vyprevadil” z inštitúcie.

Anežka Šrojta Hrdá – Foto: FB/AŠH

Potom ako Mičovský podal demisiu ho vystriedal Samuel Vlčan. Zrejme sa tak na alkoholový prešľap Šrojty Hrdej “pozabudlo”, pretože podľa portálu Topky.sk je opäť šéfkou komunikačného odboru.

Asi dva týždne,” odpovedala pre web Šrojta Hrdá na otázku, ako dlho pôsobí na staronovom mieste. Zamestnankyni ministerstva, ale do reči o jej alkoholových eskapádach príliš nebolo. Prepáčte, ale k tomu sa vyjadrovať nebudem, cituje portál šéfku odboru. Šrojta Hrdá v súčasnosti už hovorkyňou ministerstva nie je, no naďalej je riaditeľkou komunikačného odboru. Jej meno už aj svieti na oficiálnej stránke rezortu.

Samuel Vlčan. Foto: eReport

Samuel Vlčan. – Foto: eReport

Viac o Anežka sa dočítate tu:

Šéf nemocnice

Zaujímavosťou je, že riaditeľom Fakultnej nemocnici v Trnave je práve Hrdej manžel Vladislav. Chvíľu sa dokonca špekulovalo, že po alkoholovom incidente si pracovníčka ministerstva vybrala na overenie alkoholu v tele, krvnú skúšku práve v manželovej nemocnici. To zdravotnícke zariadenie odmietlo.

Šrojtovci sú známi aj tým, že sa poznajú s trnavským županom Jozefom „Jofom” Viskupičom. Zaujímavým faktom je, že Šrojta do sveta zdravotníctva prišiel úplne z inej branže, a to z auto-moto biznisu. Šrojta v minulosti totiž pôsobil na čele Toyota Financial Services Slovakia poskytujúcom leasingové služby na značky ako Toyota a Lexus. V júli minulého roku, ako konateľ spoločnosti skončil. A šmahom ruky je z neho riaditeľ nemocnice.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport