eReport.sk
Premiér Igor Matovič Foto: tasr

Predajca áut šéfuje štátnej nemocnici: Tajné prepojenie na Matoviča

(Ne)správny muž na (ne)správnom mieste? Trnavská nemocnica má nového šéfa. No, ak by ste si mysleli, že pôjde o dlhoročného zdravotníka, či človeka pohybujúceho sa v medicínskej oblasti, boli by ste na omyle. Paradoxne čerstvý riaditeľ Vladislav Šrojta je skôr ako v zdravotníctve, doma v automobilovom biznise. A tu kuriozity nekončia! Zhodou náhod lukratívne miesto obsadil človek, ktorý má konexie na mocných mužov súčasnej vlády.

Fakultná nemocnica v Trnave, ktorej zriaďovateľom je ministerstvo zdravotníctva, už pozná svojho nového riaditeľa. Toho hľadali spomedzi troch uchádzačov, no dnes už poznáme šťastlivca, ktorý sa postaví na jej čelo. Vladislava Šrojtu, tak čaká päťročné funkčné obdobie a plat 2 500 eur. Zdá sa, že Šrojta nie je jediným, kto sa teší džobu v štátnych službách. Mesačne si zo štátnej kasy pripíše na účet výplatu aj jeho nežná polovička, ktorá má blízko k rodine premiéra Igora Matoviča.

Autičkár šéfom nemocnice

Podľa oficiálneho dokumentu, ktorý zverejnil rezort zdravotníctva, komisia vyberala nového riaditeľa nemocnice na základe pohovoru a vypracovania projektu. Členom komisie tak vo finále padla do oka idea Vladislava Šrojtu. Ten sa usiloval vo svojom projekte o ekonomické či personálne vylepšenie situácie trnavskej nemocnice. „Tvorbu tejto stratégie som konzultoval s viacerými renomovanými odborníkmi z odboru medicíny a zdravotníctva, ako aj z odboru krízového menežmentu,“ vysvetľuje v dokumente Šrojta.

Šrojtova nežná polovička Anežka pracuje pre nominanta OĽANO ministra Jána Mičovského. Foto: Facebook/AŠH

Facebook/AŠH

Ten zrejme naozaj mal čo konzultovať, a to najmä v spomínanej zdravotníckej oblasti, keďže k tejto branži na základe svojich minulých pracovných skúseností, až tak blízko nemal. Šrojta totiž pôsobil na čele Toyota Financial Services Slovakia poskytujúcom leasingové služby na značky ako Toyota a Lexus. V júli tohto roku, ako konateľ spoločnosti skončil.

Kamoši z hokeja

V poslednom čase sa začalo špekulovať o Šrojtovom vzťahu s trnavským županom Jozefom Viskupičom, ktorý je zároveň aj bratranec premiéra Igora Matoviča. Na sociálnych sieťach sa totiž šírila informácia, že čerstvý šéf nemocnice a predseda Trnavského samosprávneho kraja sú taktiež bratranci. „S tým nemám nič spoločné,“ povedal rázne k téme trnavský župan. „Jediné, čo sme spolu mali spoločné bolo, že sme voľakedy spolu hrali hokej,“ bránil sa Viskupič.

Manželka nového šéfa trnavskej nemocnice v minulosti pracovala pre Jozefa Viskupiča. Ten tvrdí, že Šrojtu pozná len z hokeja. Foto: Facebook/AŠH

Facebook/AŠH

Šikovná ženuška

Viskupič tvrdí, že Šrojtu pozná len z videnia a hokejových zápasov. Na sociálnej sieti ale spolu pózujú na množstve fotografií. Takisto má blízko k jeho nežnej polovičke Anežke. Tá má šťastie na džoby v blízkosti ľudí z okruhu hnutia Obyčajní ľudia. Manželka Anežka v súčasnosti pracuje u nominanta OĽANO Jána Mičovského, ktorý šéfuje rezortu pôdohospodárstva. U bývalého lesníka pôsobí ako hovorkyňa a má pod palcom aj komunikačný odbor ministerstva. Minulé volebné obdobie pracovala aj priamo pre spomínaného Jozefa Viskupiča a to ako jeho poslanecká asistentka. Podľa zmluvy v Centrálnom registri zmlúv si takto mala dokopy privyrobiť vyše 44-tisíc eur.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Predajca áut šéfuje štátnej nemocnici: Tajné prepojenie na Matoviča

6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti