eReport.sk
Ján Mičovský. Foto: tasr

ŠKANDÁL U MIČOVSKÉHO Hovorkyňa dostala padáka: Ožratá v práci!

AKTUALIZOVANÉ Poriadny „prúser”! Na ministerstve pôdohospodárstva, ktorému šéfuje Ján Mičovský riešili naozaj neštandardnú situáciu. Jedna zo zamestnankýň doslova šliapla vedľa a zavarila si na parádny problém. Šéfka odboru komunikácie a hovorkyňa v jednej osobe totiž po príchode do práce, ako sa ľudovo povie: „nafúkala”.

K šokujúcemu faux pas malo dôjsť v piatok doobeda minulý týždeň. Riaditeľka odboru komunikácie a marketingu a hovorkyňa Anežka Šrojta Hrdá po príchode na ministerstvo podstúpila test na alkohol.

Šrojta na šrot?

„Fúkala” a aj „nafúkala”. Podľa informácii eReport docestovala hovorkyňa do práce autom z Trnavy a na pracovisku jej bol v dychu zistený alkohol. Škandál šéfky odboru Šrojty Hrdej začalo vedenie ministerstva riešiť až v pondelok. Ako to s ňou dopadlo? Hovorkyňa dostala hodinovú výpoveď a pekne sa z ministerstva porúčala. EReport oslovil aj samotný rezort, a to už skoro ráno, no do večera neodpovedali.

Anežka Šrojta Hrdá – Foto: FB/AŠH

Manžel riaditeľ

Podľa našich informácií chcela Hrdá potom, ako nafúkala 0,3 promile (0,3 mg, čo je 0,62 promile, oprava redakcie) podstúpiť aj krvný test na alkohol. Vybrala si na to Fakultnú nemocnicu v Trnave. Na tom by možno nebolo nič zvláštne, ak by jej už niekoľko mesiacov nešéfoval Hrdej manžel, Vladislav Šrojta. Ten stojí na čele nemocnice od konca minulého roka. Jej zriaďovateľom je ministerstvo zdravotníctva. Džob mu mesačne vynesie 2 500 eur.

K téme sme oslovili aj samotnú nemocnicu, no k otázkam ohľadom krvného testu odmietla reagovať. “K poskytovanej zdravotnej starostlivosti súkromných osôb sa Fakultná nemocnica Trnava nemôže vyjadrovať.” odpovedal hovorca zdravotníckeho zariadenia Matej Martovič.

Neskôr sa nemocnica k situácii už vyjadrila konkrétnejšie. “Dňa 26.2. 2021 nebol spomínanej osobe v článku vykonávaný žiadny krvný rozbor, ktorý by mal zistiť prítomnosť alkoholu v krvi,” podčiarkol dodatočne hovorca. Samotná nemocnica sa k akémukoľvek spájaniu s kauzou na ministerstve rázne ohradzuje. Informácie považuje za klamlivé. “Nemocnica sa vyhradzuje voči nepravdivým informáciám, ktoré sa objavujú v článku v súvislosti s FN Trnava,” podčiarkol hovorca nemocnice.

Šrojtovci sú známi aj tým, že sa poznajú s trnavským županom Jozefom „Jofom” Viskupičom. S „Jofom” zdieľajú na sociálnej sieti aj niekoľko naozaj kamarátskych fotografií.

 Autičkár šéfom nemocnice

Zaujímavým faktom je, že Šrojta do sveta zdravotníctva prišiel úplne z inej branže, a to z auto-moto biznisu. Šrojta v minulosti totiž pôsobil na čele Toyota Financial Services Slovakia poskytujúcom leasingové služby na značky ako Toyota a Lexus. V júli minulého roku, ako konateľ spoločnosti skončil. A šmahom ruky je z neho riaditeľ nemocnice.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity