eReport.sk

Protokolistka tvrdo o návrate pripitej hovorkyne: Priamy odkaz ministrovi Vlčanovi!

Je to bežná prax či poriadny prešľap? Hovorkyňa ministerstva pôdohospodárstva Anežka Šrojta Hrdá v marci dostala vyhadzov, pretože nafúkala v práci. Zdá sa, že súčasnej vláde podobné faux pas neprekážajú a dvere ministerstva sa jej opäť otvorili dokorán. Po novom opäť obsadila v rámci rezortu lukratívnu funkciu. EReport oslovil k téme protokolistku Máriu Holubovú, ktorá nad situáciou len krúti hlavou. Tieto slová ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana nepotešia!

Zvláštny precedens? Anežka Šrojta Hrdá pôsobila do marca tohto roku ako hovorkyňa, ale aj šéfka komunikačného odboru agrorezortu. Musela si ale náhle pobaliť kufre, keď na pracovisku nafúkala 0,62 promile a jej vtedajší šéf, minister Ján Mičovský ju poslal kadeľahšie. Zdá sa, že Šrojta Hrdá môže byť aj po alkoholovom faux pas na seba hrdá a má dvere rezortu naďalej otvorené.

Anežka Šrojta Hrdá – Foto: FB/AŠH

Slovo expertky

Problémová zamestnankyňa sa opäť teší lukratívnemu rezortnému džobu. Po tom ako Mičovský podal demisiu, ho nahradil Samuel Vlčan. Ten Šrojtu Hrdú omilostil a vrátil jej flek. Už aj oficiálne na webe ministerstva svieti opäť ako staronová riaditeľka komunikačného odboru.

Opýtali sme sa expertky na protokol Holubovej ako to je s podobnými prešľapmi v štátnej správe. Tá prizvukuje, že protokol sa zaoberá pravidlami pracovného a spoločenského styku. Do druhého menovaného typu sa radia napríklad recepcie a iné spoločenské akcie, ktorých sa zúčastňujú aj štátni zamestnanci.

Protokolistka Mária Holubová – Foto: archív MH

„Tam je alkohol k dispozícii a patrí k tomu popíjanie. Je to nevyhnutnou súčasťou. Akonáhle v takejto rovine alkohol odmietnete, tak signalizujete to, že s ním máte problém, pretože s jedným pohárikom nemá problém zvyčajne nikto. To je spoločenská časť,” popísala neformálne akcie v rámci dodržiavania protokolu špecialistka.

Viac článkov o problémovej zamestnankyni nájdete tu:

  1. Samuel Vlčan. Foto: eReport

Vlčanov signál

Ako ale dodala, tak pravidlá pracovného styku úplne vylučujú požívanie alkoholu. Teda vypiť si v práci nie je úplne s kostolným poriadkom. „Je to hrubý priestupok, ak jej dali na pracovisku nafúkať a mala takmer promile. To je veľký prešľap a veľké faux pas. Riešilo sa to adekvátne tomu prešľapu,” vrátila sa expertka k padáku zamestnankyne.

Samuel Vlčan. Foto: eReport

Samuel Vlčan – Foto: ereport

Taktiež dodala, že Šrojta Hrdá je mladý človek, ktorému treba dať druhú šancu, ale krok ministerstva prijať ju späť, vidí skôr kriticky. „Tým, že ju nový minister prijal naspäť, akoby dal signál, že teda môžu aj ostatní. Že na tom skrátka nič nie je, keď si občas niekto vypije. Skrátka taký signál vyslal,” skritizovala Vlčanove počínanie Holubová.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport