eReport.sk
Lubomír Zaorálek, Eduard Chmelár Zdroj: Facebook ECH

VIDEO Chmelár v debate na ČT hájil a bránil slovenské národnoštátne záujmy ako lev


Chmelár reagoval aj na kritiku zmien v RTVS a vysvetlil, že vláde pri zmenách nejde o nič iné, len o dodržiavanie zákona, ktorý je podobný ako v Česku a vyžaduje pluralitné vysielanie, čo sa dnes nedeje, pretože RTVS má v područí progresívna úderka.

Eduard Chmelár, poradca premiéra Roberta Fica (Smer-SD), prijal pozvanie do diskusnej relácie Českej televízie Máte slovo. Jeho vystúpenie by si zaslúžilo špeciálne ocenenie, pretože za Slovensko bojoval ako lev. Na jeho strane spoludiskutoval bývalý šéf českej diplomacie Lubomír Zaorálek, ich oponentami boli minister pre európske záležitosti ČR Martin Dvořák a politológ Josef Mlejnek. Do publika prišiel Chmelára podporiť aj bývalý minister zahraničných vecí ČR a jeho kolega z organizácie Mír a spravedlnost Jan Kavan.

Takto sa to robí

Jednou z tém bola samozrejme aj úroveň súčasných vzťahov Slovákov a Čechov po nedávnom zrušení medzivládnych konzultácií českou vládou Petra Fialu. „Ja som presvedčený, že keby prišlo k nejakému konfliktu, jediné, na čo sa naozaj môžeme spoľahnúť, nie je NATO. Ale to, že Česi by prišli pomôcť Slovákom a Slováci Čechom. Nič pevnejšie tu neexistuje a ohrozovať to kvôli nejakým ideologickým mindrákom, je čistá nezodpovednosť,“ uviedol Chmelár v súvislosti s tým.

Zdroj: yt/smersd

„Ak niekto hovorí o neslobode v RTVS, hovoríte z cesty. Problém RTVS je v tom, že takáto (pozn. pluralitná) debata o Ukrajine by sa tam nemohla uskutočniť. Pretože RTVS má dnes v moci nejaká úderka progresívnych aktivistov, ktorá vedie diskusie jednostranným spôsobom s jedným tipom hostí. Nikto nebráni médiám slobodne pracovať. Chceme len, aby sa dodržiaval zákon, ktorý je podobný ako v Česku, kde je napísané, že programy musia byť pluralitné. Také dnes v RTVS neexistujú,“ reagoval poradca premiéra na kritiku pripravovaných zmien v RTVS.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bývalý trnavský arcibiskup Róbert Bezák
  2. Špinavá hra

Chmelár reagoval aj na kritiku zmien trestnej politiky: „A teraz nebudem hovoriť o dojmoch, ale o faktoch. Viete aké sú tie znížené tresty za korupciu teraz? Také ako v Česku. Lebo sme ich mali prehnane vysoké. Nemusím súhlasiť so všetkým, čo robí súčasná slovenská vláda, ale nebudem tu počúvať klamstvá. A to isté sa týka znepokojenia okolo zrušenia Špeciálnej prokuratúry. Čo vás je do toho? Vy tu máte nejaký špeciálny orgán? Veď také niečo skoro nikde neexistuje a neexistovala nad ním ani kontrola. Minulý rok ho zrušili v Bulharsku a nikto sa nad tým nepozastavil.“

Celá relácia:

Zdroj: YouTube – Smer-SD, čt

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Chmelár v debate na ČT hájil a bránil slovenské národnoštátne záujmy ako lev

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: