eReport.sk
NAKA zasahuje ako komando
Podpredseda parlamentu a podpredseda strany Smer-SSD Ľuboš Blaha. Zdroj: screenshot video t.me/lubosblahasmer

VIDEO Blaha vystúpil v ruskej televízii RT, kde rozobral viacero horúcich tém


Svet, a najmä Európu, zasiahla opäť studená vojna. A že je poriadne studená o tom asi nepochybuje nikto. Je však dôsledkom ruskej vojny na Ukrajine, za ktorou stojí nielen celé NATO, ale aj EÚ. Ono ale v celom prípade nejde iba o to, že Rusko napadlo Ukrajinu, lebo ako povedal prezident Vladimir Putin, on túto vojnu nechcel, ale v celom kontexte toho, čo sa dialo na Ukrajine ruským občanom, a toho, ako chcú USA a západné krajiny poraziť Rusko, je vojna vlastne iba vyústením práve tohto.

Povedal im pravdu na plné ústa

Rusko síce navrhovalo sadnúť si za rokovací stôl a baviť sa o mieri, radikálne podmienky Ukrajiny hnanej západným „chtíčom“ pokoriť Rusko to bolo ale zmarené. A tak sa teraz horúčkovito bojuje a zomiera na oboch stranách, pričom by sa vôbec nemuselo. Zástancovia „mieru“ hovoria, že ten príde iba porážkou Ruska, teda ďalším umieraním, a za ďalších obrovských škôd.skutoční zástancovia mieru chcú prestať vojensky podporovať Ukrajinu, ktorej predstavitelia si tak budú musieť sadnúť za rokovací stôl a baviť sa s ruskou stranou o tom, čo bude ďalej. O tom skutočnom mieri hovorí aj podpredseda Národnej rady SR a podpredseda strany Smer-SSD Ľuboš Blaha.

Blaha je pre našu súčasnú opozíciu ako červené súkno pre býka, ktorého ešte viac rozdráždil tým, že vystúpil v ruskej televízii RT. „Slniečka zase budú zúriť. V ruskej televízii som povedal pravdu na plné ústa,“ skonštatoval hneď v úvode statusu Ľuboš Blaha ktorý priznáva, že bolo pre neho veľkou cťou byť hosťom v diskusnej relácii ruskej televízie RT. „V minulosti s touto televíziou spolupracoval Julian Assange a na RT vystupoval napríklad Noam Chomsky. Pred mesiacom mali v tej istej relácii, v akej som bol teraz ja, svetoznámeho amerického ekonóma Jeffreyho Sachsa,“ vysvetľuje Blaha.

Poďakovanie od nadšeného Inda

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová podľa neho pred dvoma rokmi zakázala RT v členských štátoch EÚ. „O to väčšiu radosť mám z toho, že som tejto televízii mohol poskytnúť rozhovor. Nech si náhodou Leyenová nemyslí, že budeme rešpektovať jej totalitné zákazy,“ odkazuje smerák do Bruselu. Blaha v statuse uvádza, že pol hodinu sa v RT rozprávali o svetovej politike, o Slovensku aj o vojne na Ukrajine. „Tvrdo som kritizoval liberalizmus ako totalitnú ideológiu, ako aj fašistické trendy na Západe. Hovoril som o tom, aké je Slovensko mierumilovný národ a ako veľmi si želáme mier na Ukrajine,“ priblížil Slovákom to, o čom v RT hovoril.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD)
  2. Michal Šimečka
  3. E. Kaliňák a Ľ. Blaha
  4. Ľ. Blaha na Slavíne

Celý rozhovor zverejnil aj na sociálnej sieti (TU), je však v angličtine, lebo RT svoje relácie vysiela práve v nej. „Slniečka na Slovensku zase budú zúriť. A môžu sa aj hodiť o zem – je mi potešením, keď môžem diskutovať so zahraničnými médiami, vrátane tých ruských. Iná cesta k mieru, ako je cesta dialógu, neexistuje,“ konštatuje záverom Ľuboš Blaha, ktorému vraj napísal nadšený chlapík z Indie, že reláciu sledoval, a že konečne niekto povedal pravdu na plné ústa.

Zdroj: Telegram / Ľuboš Blaha

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Blaha vystúpil v ruskej televízii RT, kde rozobral viacero horúcich tém

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: